Premier League: Nieudany debiut Torresa, Chelsea przegrała walkę o mistrzostwo (video)

Fernando Torres zadebiutował w Chelsea Londyn w meczu 26. kolejki Premier League z Liverpoolem. Spotkanie nieoczekiwanie wygrali piłkarze The Reds, sprawiając, że z walki o mistrzostwo Anglii można powoli wykluczać Chelsea.

Bartosz Zimkowski

Niezwykle ofensywnie ustawił swój zespół Carlo Ancelotti. W ataku szaleć mieli: Fernando Torres, Nicolas Anelka i Didier Drogba. Z kolei Kenny Dalglish zastosował defensywną taktykę Wystawił m.in. trzech środkowych i dwóch skrajnych obrońców oraz dwóch defensywnych pomocników.

Spotkanie zapowiadało się ciekawie, ponieważ obie drużyny wygrały trzy ostatnie mecze w lidze. Już w 30. sekundzie żółtą kartką został ukarany John Obi Mikel za faul na Stevenie Gerrardzie. Chwilę później po raz pierwszy pokazał się Torres. Uderzył mocno, ale wysoko nad poprzeczką.

The Blues mieli od początku spotkania przewagę. Jednak w 33. minucie to The Reds powinni byli zdobyć bramkę. Ogromne pudło zaliczył Maxi Rodriguez. Argentyńczyk nie wykorzystał podania Gerrarda i z dwóch metrów trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron znów częściej i groźniej atakowała Chelsea. Słabo radził sobie Torres. Hiszpan nie był wyróżniającą się postacią mistrzów Anglii. Zauważył to Carlo Ancelottii i w 66. minucie zdjął go z boiska. Torresa zastąpił Salomon Kalou. Po chwili nad poprzeczką z rzutu wolnego strzelił Michael Essien.

Minutę później padła bramka dla Liverpoolu. Znów groźnie w pole karne dośrodkował Gerrard, Petr Cech nie przeciął go i Raul Meireles wpakował futbolówkę do siatki Chelsea. Ancelotti rzucił do boju Florenta Maloudę i Davida Luiza, który tym samym zadebiutował w nowych barwach.

Pod koniec meczu piłkę ręką we własnym polu karnym dotknął Lucas Leiva. Jednak Andre Marriner nie zdecydował się podyktować "jedenastki" dla Chelsea. Liverpool wygrał 1:0 i awansował na szóste miejsce. Chelsea ma nadal 10 punktów straty do Manchesteru United, lecz wydaje się, że szanse The Blues na triumf są już minimalne.

Chelsea Londyn - Liverpool 0:1 (0:0)
0:1 - Meireles 69'

Chelsea: Cech - Bosingwa, Ivanović (73' Luiz), Terry, Cole, Obi Mikel (71' Malouda), Essien, Lampard, Anelka, Torres (66' Kalou), Drogba.

Liverpool: Reina - Skrtel, Agger, Carragher, Kelly, Lucas, Meireles (84' Poulsen), Johnson, Gerrard, Maxi (75' Aurelio), Kuyt.

Żółte kartki: Mikel (Chelsea) oraz Lucas (Liverpool).

Sędzia: Andre Marriner.