LE: CSKA w kolejnej rundzie, gol kuriozum na Łużnikach (wideo)

Pierwszą drużyną, która wywalczyła sobie awans do 1/8 finału Ligi Europejskiej jest CSKA Moskwa. W rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Wojskowi zremisowali przed własną publicznością z PAOK-iem Saloniki 1:1 (w pierwszym meczu wygrali 1:0). Pełne 90 minut w drużynie gości rozegrał Mirosław Sznaucner.

Maciej Kmita

Chociaż CSKA uchodzi za mistrza swojego boiska, a PAOK na wyjazdach w tym sezonie nie radzi sobie najlepiej, utrzymanie jednobramkowej zaliczki z pierwszego spotkania nie przyszło łatwo ekipie Leonida Słuckiego.

Losy awansu do kolejnej fazy już na początku meczu mógł przesądzić wracający po kontuzji Wagner Love, ale dwukrotnie przegrał pojedynki sam na sam z Dario Kresicem. Nieskuteczność Brazylijczyka mogła się zemścić w 36. minucie, kiedy słupek bramki gospodarzy strzałem z ok. 10 metrów ostemplował Zlatan Muslimović. Tuż przed przerwą natomiast Kresic kolejną udaną interwencją znów doprowadził do rozpaczy Love'a.

Przełomowy moment spotkania nadszedł w 60. minucie. Wtedy to Dimitrios Salpigidis staranował bramkarza CSKA, Igora Akinfiejewa. Rosyjski golkiper mimo kilkuminutowej interwencji sztabu medycznego nie mógł kontynuować gry i jego miejsce między słupkami zajął Siergiej Czepczugow. Kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko 25-letni bramkarz na krótko rozegrał "piątkę" z Aleksiejem Bierezuckim. Po otrzymaniu podania zwrotnego od swojego obrońcy trafił piłką wprost w rozpędzonego Muslimovicia... po czym ta wpadła do jego bramki (wideo poniżej).

PAOK-owi udało się odrobić straty na Łużnikach, ale nie udało już się doprowadzić do dogrywki. W 75. minucie kapitalną okazję na podwyższenie prowadzenia zmarnował Salpigidis, pudłując z 4 metrów, a kilka minut później Dario Kresic sfaulował w swoim polu karnym Zorana Tosica. Bramkarz gości naprawił swój błąd, broniąc strzał Wagnera Love z 11 metrów. Po jego interwencji piłka odbiła się jednak od słupka, najszybciej przy niej znalazł się Siergiej Ignaszewicz i umieścił ją w siatce.

W 1/8 finału rozgrywek CSKA zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu FC Porto - Sevilla FC (w pierwszym meczu: 1:2).