Ligue 1: Stade Rennes liderem przynajmniej do niedzieli

Stade Rennes pewnie pokonało RC Lens i awansowało na 1. pozycję w tabeli. Obecnie ma punkt przewagi nad Lille OSC, dotychczasowy lider w niedzielę zmierzy się z Olympique Lyon.

W tym artykule dowiesz się o:

Zgodnie z planem trzy punkty dopisali do swojego dorobku piłkarze Stade Rennes. W sobotę pokonali u siebie broniącą się przed spadkiem drużynę RC Lens. W pierwszej połowie uzyskali wyraźną przewagę (oddali 8 strzałów przy zaledwie 2 uderzeniach gości) i objęli prowadzenie po golu Abdoulrazaka Boukariego. 23-letni napastnik trafił do Rennes w styczniu właśnie z Lens. Po przerwie natomiast kontrolowali przebieg spotkania i pozbawili przeciwnika nadziei na korzystny rezultat. Wynik na 2:0 ustalił Victor Hugo Montano.

FC Sochaux w konfrontacji z Montpellier od 17. minuty grało w osłabieniu, czerwoną kartką po ataku na Mapou Yangambiwę ukarany został Brown Ideye. Mimo to gospodarze długo odpierali ataki rywala, a od 61. minuty siły wyrównały się, z boiska wyrzucony został obrońca Montpellier Emir Spahic. Ostatecznie żadna ze stron nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Park Chu-Young mógł zapewnić AS Monaco zwycięstwo w starciu z SM Caen. Koreańczyk, który jest w tym sezonie najskuteczniejszym strzelcem drużyny ze Stade Louis II, dwukrotnie pokonał Alexisa Thebaux. Podopieczni Laurenta Banide nie zdołali jednak utrzymać prowadzenia. Goście w ciągu pięciu minut odrobili stratę i wywalczyli cenny punkt.