Puchar Grecji: Kolejny gol Saganowskiego (wideo)

W pierwszym półfinałowym spotkaniu Pucharu Grecji Atromitos Ateny Marka Saganowskiego i Marcina Baszczyńskiego pokonał 2:1 Olympiakos Volos, a jedną z bramek zdobył "Sagan".

Maciej Kmita

Polski napastnik otworzył wynik meczu w 9. minucie gry, kiedy w polu rywali otrzymał podanie od Henri Camary i z bliska pokonał Eldina Jakupovicia. Po godzinie gry Atromitos podwyższył prowadzeni i znów w roli asystenta wystąpił Camara, tym razem dogrywając wzdłuż pola karnego do Kostasa Nembeglerasa.

Drużynie Polaków nie udało się jednak utrzymać dwubramkowej przewagi. W 79. minucie kontaktową bramkę, która przed rewanżem daje Olympiakosowi realne szanse na odrobienie strat, strzałem głową zdobył Khalifa Sankare.

Zarówno Saganowski, jak i Baszczyński (ukarany żółtą kartką) rozegrali pełne 90 minut. Dla "Sagana" to trzeci gol w czwartym występie w tej edycji Pucharu Grecji.

Rewanż zostanie rozegrany 16 marca. Drugą półfinałową parę tworzą AEK Ateny Rogera Guerreiro i PAOK Saloniki Mirosława Sznaucnera.

Atromitos Ateny - Olympiakos Volos 2:1 (1:0)
1:0 - Saganowski 9'
2:0 - Nembergleras 61'
2:1 - Sankare 79'