Premier League: Kolejna porażka MU, niesamowity Kuyt (wideo)

Trzy gole Dirka Kuyta zapewniły Liverpoolowi zwycięstwo nad Manchesterem United. Czerwone Diabły odpowiedziały tylko jedną bramką i doznały drugiej porażki z rzędu. Dla Sir Alexa Fergusona nie jest to komfortowa sytuacja.

W tym artykule dowiesz się o:

Tym razem szkocki menedżer zdecydował się postawić na dwóch napastników, którymi byli Wayne Rooney oraz Dimitar Berbatov. Na ławce pozostał Javier Hernandez. Z kolei w Liverpoolu pierwsze skrzypce miał grać Luis Suarez. Na ławce pojawił się najdroższy piłkarz The Reds Andrew Carroll, który pod koniec spotkania pojawił się na murawie.

Pierwsze minuty należały do gospodarzy. Najpierw źle uderzył Suarez, a po chwili Maxi Rodriguez. Po chwili ponownie były snajper Ajaxu Amsterdam spróbował swoich sił strzałem z 30. metrów - nie trafił w światło bramki. Goście jak już odpowiedzieli, to mogli zdobyć bramkę. Po uderzeniu Berbatova futbolówka trafiła w słupek.

120 sekund później Suarez idealnie dośrodkował do wbiegającego w pole karne Raula Meirelesa, a ten zgrał głową do Dirka Kuyta. Holendra mocno naciskał Wes Brown, utrudniając mu sfinalizowanie akcji i piłka padła łupem Edwina Van der Sara.

W 34. minucie The Reds objęli prowadzenie. Fantastyczną akcję przeprowadził Luis Suarez. Minął kilku zawodników Man Utd i dograł do stojącego tuż przed linią bramką Kuyt'a. Holender mógł cieszyć się z pierwszej bramki tego dnia. Pięć minut później było już 2:0, gdy z kilku metrów głową gola zdobył ponownie Kuyt.

Pod koniec pierwszej połowy gra zaostrzyła się, a piłkarze mieli wzajemne pretensje do siebie. Na drugą część nie wyszedł już kontuzjowany Luis Nani. Zastąpił go Javier Hernandez. Niecały kwadrans po wznowieniu gry mogła paść kontaktowa bramka dla gości. Po strzale Berbatova piłkę z linii bramkowej wybił Meireles.

25 minut przed końcem Liverpool zdobył trzecią bramkę. Po strzale Suareza z rzutu wolnego Van der Sar "wypluł" futbolówkę przed siebie, a z błędu skorzystał Kuyt, kompletując hattrika! Wicemistrzów Anglii było stać tylko na honorową bramkę Hernandeza w doliczonym czasie gry. Meksykanin głową pokonał Jose Reinę.

Liverpool wygrał 3:1 i zajmuje szóste miejsce w Premier League. Man Utd ma trzy punkty więcej od Arsenalu.

Liverpool - Manchester United 3:1 (2:0)

1:0 - Kuyt 34'

2:0 - Kuyt 39'

3:0 - Kuyt 65'

3:1 - Hernandez 90+2'

Liverpool: Reina - Johnson, Carragher, Skrtel, Aurelio (24' Kyrgiakos), Gerrard, Lucas, Kuyt, Meireles (74' Carroll), Rodriguez, Suarez (89' Cole).

Man Utd: Van der Sar - Rafael (76' O'Shea), Smalling, Brown, Evra ,Nani (46' Hernandez), Carrick, Scholes (84' Fletcher), Giggs, Berbatov, Rooney.

Żółte kartki: Carragher, Skrtel (Liverpool) oraz Van der Sar, Rafael, Scholes (Man Utd).