Super Lig: Fenerbahce z kłopotami, ale wciąż na szczycie. Lob z połowy na wagę zwycięstwa (wideo)

Po 24. serii spotkań Fenerbahce Stambuł utrzymało się na pozycji lidera Super Lig. W poniedziałkowym meczu kończącym tę kolejkę Żółte Kanarki z dużymi problemami pokonały na wyjeździe Genclerbirligi Ankara 4:2.

W tym artykule dowiesz się o:

Drużyna Aykuta Kocamana pierwszy raz w tym sezonie przystępowała do spotkania z pozycji lidera i wiedziała, że w razie potknięcia na szczyt ligowej tabeli wróci Trabzonspor. Fenerbahce szybko wyszło na prowadzenie 2:0 po golach niezawodnych Diego Lugano i Alexa. Genclerbirligi jednak jeszcze przed przerwą udało się wyrównać za sprawą Orhana Sama i Hursuta Merica. Po przerwie Kanarki przełamały rywala i w odstępie pięciu minut na listę strzelców wpisali się Mamadou Niang i Andre Santos. Trzeba jednak przyznać, że ekipa ze Stambułu wywiezienie kompletu punktów ze stadionu im. 19 maja zawdzięcza w równym stopniu napastnikom, co bramkarzowi Volkanowi Demirelowi. To ósma z rzędu wygrana Fener w lidze.

Na jego potknięcie czekał Trabzonspor, który sam dzień wcześniej rozprawił się w Stambule z Besiktasem. Bordowo-niebiescy przegrywali na Inonu już 0:1, by podnieść się i zwyciężyć 2:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 88. minucie gry Burak Yilmaz, który - jak się okazało po meczu - przez ponad godzinę grał ze złamanym nosem i teraz czeka go niemal dwumiesięczna przerwa. Kontuzji kostki nabawił się również Arkadiusz Głowacki. Akcję, po której Trabzonspor zdobył zwycięską bramkę zainicjował Piotr Brożek, przez większość spotkania grający na prawej obronie.

Dystans do czołowej dwójki traci obrońca mistrzostwa, Bursaspor. Zielone Krokodyle tym razem nie sprostały przed własną publicznością Istanbul BB Marcina Kusia. Szyki innej drużynie z góry tabeli, Kayserisporowi pokrzyżował Manisaspor Macieja Iwańskiego, wygrywając z podopiecznymi Szoty Arweładze 2:1, a bramkę otwierającą wynik spotkaniach zdobył strzałem z rzutu wolnego właśnie "Iwan" i jest to jego premierowe trafienie w barwach Tarzanów.

Solidarnie porażki poniosły wszystkie cztery drużyny najpoważniej zagrożone spadkiem z Super Lig: Kasimpasa, Konyaspor, Sivasspor i Bucaspor. Stambulczycy po bardzo zaciętym pojedynku ulegli 2:3 Antalyasporowi, a decydującą bramkę fantastycznym lobem niemal z połowy boiska zdobył w ostatniej minucie gry Tita. Dla Skorpionów do pierwsza wygrana od 5 grudnia minionego roku. Tyle samo na komplet punktów czeka Konyaspor Mariusza Pawełka i Marcina Robaka, który w sobotę przegrał 0:2 z Ankaragucu Michała Żewłakowa, a utracie jednej z bramek zawinił polski bramkarz, który zanotował "pusty przebieg" poza własne pole karne.