U-21: Dwie bramki Denissa Rakelsa dla łotewskiej młodzieżówki (wideo)

19-letni napastnik KGHM Zagłębie Lubin, Deniss Rakels zdobył dla młodzieżowej reprezentacji Łotwy obie bramki w wygranym 2:1 meczu towarzyskim z rówieśnikami z Litwy.

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkanie rozegrane zostało na boisku ze sztuczną nawierzchnią na terenie Narodowej Akademii Piłkarskiej w Kownie. Rakels najpierw w 36. minucie trafił do siatki gospodarzy głową po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Drugi raz wpisał się na listę strzelców w 59. minucie po zagraniu partnera z lewej strony pola karnego. Litwini zdobyli honorową bramkę z rzutu karnego.

Mecz w Kownie był jedynym zaplanowanym przez Łotwę na trwającą przerwę reprezentacyjną, więc Rakels niebawem zjawi się w Lubinie i będzie do dyspozycji trenera Jana Urbana. 19-letni Łotysz na razie wystąpił w dwóch wiosennych spotkaniach Miedziowych.

Litwa U-21 - Łotwa U-21 1:2 (0:1)

0:1 - Rakels 36'

0:2 - Rakels 59'

1:2 - Novikovas (k.) 77'

Zobacz bramki Denissa Rakelsa dla młodzieżowej reprezentacji Łotwy (od 0:57 i od 1:35):