Fenomenalna passa Świtu przerwana - wyniki sobotnich spotkań 23. kolejki gr. wschodniej II ligi

Trzynastka okazała się pechowa dla Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Biało-zieloni przegrali po dwunastu kolejnych meczach bez porażki w II lidze. Pogromcą lidera rozgrywek okazał się Okocimski KS Brzesko, który w ostatnim czasie spisuje się w kratkę, ale wciąż liczy się w walce o najwyższe cele.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Jednak pierwszym sobotnim spotkaniem był pojedynek Startu Otwock z GLKS Nadarzyn. Po sześciu porażkach z rzędu otwocczanom w końcu udało się zdobyć jakieś punkty. Start prowadził nawet po bramce Pawła Nowotki, ale GLKS zdołał wyrównać na niecałe 20 minut przed końcem meczu. Pomimo zdobytego punktu sytuacja Startu nadal jest co najmniej zła. Podopieczni Dariusza Dźwigały znajdują się tuż nad strefą spadkową, a ich strata do 15. Ruchu Wysokie Mazowieckie wynosi już siedem punktów.

Takim samym rezultatem zakończył się również mecz Stali Rzeszów z OKS 1945 Olsztyn. W Rzeszowie bliżsi zwycięstwa byli przyjezdni, którzy prowadzili po bramce Pawła Alancewicza. Dla zawodnika OKS-u był to już piąty gol zdobyty wiosną. Stal do wyrównania doprowadziła dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy to Wojciech Reiman wykorzystał rzut karny.

Dwanaście meczów bez porażki trwała passa Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Pogromcą lidera okazał się być Okocimski KS Brzesko. Piłkarze z Małopolski wygrali skromnie 1:0 i tym samym zmalali plamię po ostatniej, niespodziewanej porażce z Jeziorakiem Iława.

Punkty stracił również inny klub walczący o awans. Wspomniany przed chwilą Jeziorak Iława tym razem pokrzyżował plany Stali Stalowa Wola. Spadkowicz z I ligi przegrał wyjazdowy mecz 1:2, a bramkę kontaktową zdobył dopiero w 89. minucie po strzale Jarosława Piątkowskiego.

Wydaje się, że formę odzyskują piłkarze Wisły Płock. Nafciarze wygrali drugi mecz z rzędu tym razem pokonując 2:1 zawsze groźne Wigry Suwałki. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze z Płocka plasują się już na 3. miejscu w tabeli. Jedną z bramek dla zwycięzców zdobył Michał Twardowski dla, którego było to już dziewiąte trafienie w tym sezonie.

Wyniki sobotnich spotkań 23. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Start Otwock - GLKS Nadarzyn 1:1 (1:0)
1:0 - Nowotka 24'
1:1 - Grajek 72'

Stal Rzeszów - OKS 1945 Olsztyn 1:1 (0:0)
0:1 - Alancewicz 58'
1:1 - Reiman 90+1' (k.)

Okocimski KS Brzesko - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0)
1:0 - Głaz 8'

Jeziorak Iława - Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0)

2:1 - Sawicki 84'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!