Primera Division: Ostre strzelanie w Sewilli, cztery trafienia Ronaldo

Problemów z pokonaniem Sevilli nie mieli gracze Realu Madryt. Królewscy spokojnie rozprawili się z Andaluzyjczykami 6:2, a cztery bramki zdobył Cristiano Ronaldo, który wyszedł na czoło klasyfikacji strzelców. Znamy za to pierwszego spadkowicza. W następnym sezonie w Segunda Division będzie na pewno grać Almeria.

W tym artykule dowiesz się o:

Po odpadnięciu z Ligi Mistrzów dobre wrażenie pozostawili piłkarze Realu Madryt. Królewscy od pierwszego gwizdka rozpracowali Sevillę i już do przerwy prowadzili 3:0. Andaluzyjczycy nie potrafili przeprowadzić żadnej konstruktywnej akcji, a gracze Jose Mourinho spokojnie punktowali swoich rywali.

Jedną z bramek zdobył Cristiano Ronaldo, który prawdziwy show strzelecki pokazał dopiero po przerwie. Portugalczyk w ciągu 10. minut ustrzelił klasycznego hat-tricka i ma już 33. bramki na swoim koncie.

Świetną formę potwierdziła Malaga. Andaluzyjczycy wygrali czwarte spotkanie z rzędu i mogą zacząć spokojnie myśleć o kolejnym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Podopieczni Manuela Pellegriniego rozprawili się na wyjeździe z silną ekipą Atletico Madryt. Klasę pokazał ponownie powracający po kontuzji Julio Baptista, z kolei z drugiej strony Sergio Aguero po raz pierwszy od siedmiu spotkań nie trafił do siatki.

Tym samym Los Colchoneros spadli za Athletic Bilbao, które z problemami pokonało Levante. Baskowie spokojnie prowadzili z beniaminkiem 3:0, jednak w końcówce stracili dwie bramki i musieli do końca martwić się o wynik.

Po dwóch porażkach z rzędu w końcu wygrała Valencia. Nietoperze już po 37. minutach pewnie prowadzili z Realem Sociedad 3:0. Dwie bramki zdobył niezawodny Roberto Soldado, który ma już 16. bramek na swoim koncie.

Po kolejnej porażce z ligi spadła Almeria. Andaluzyjczycy przegrali z inną ekipą walczącą o utrzymanie, Getafe, i w przyszłym sezonie będą walczyć w drugiej klasie rozgrywkowej.

Getafe - Almeria 2:0 (1:0)

1:0 - Colunga 5'

2:0 - Rios 53'

Valencia - Real Sociedad 3:0 (3:0)

1:0 - Soldado 17'

2:0 - Jonas 25'

3:0 - Soldado 37'

Athletic Bilbao - Levante 3:2 (1:0)