Primera Division: Punktu brakuje do mistrzostwa

Majowe derby Katalonii nie przejdą do historii. FC Barcelona spokojnie pokonała swojego rywala zza miedzy, Espanyol, i jest coraz bliżej mistrzostwa kraju. Blaugranie brakuje zaledwie oczka do zdobycia trzeciego z rzędu trofeum w kraju. W pierwszym niedzielnym meczu Villarreal bezbramkowo zremisowało z Mallorką.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Wciąż osiem oczek przewagi nad Realem Madryt posiada FC Barcelona. Katalończycy spokojnie wygrali w derbach Katalonii z Espanyolem 2:0. Od początku spotkania przewagę posiadali gospodarze, jednak przez długi okres Idriss Kameni nie musiał wykazywać się swoimi umiejętnościami. Dopiero w 29. minucie po błędzie defensywy Los Pericos piłkę przejął Andres Iniesta, który z 10. metrów płaskim strzałem pokonał golkipera.

Tuż po przerwie drugiego gola zdobył Gerard Pique, który najlepiej zachował się przy rzucie rożnym i pokonał niepewnie interweniującego Kameniego. Przez całe spotkanie gola szukał Lionel Messi, który po sobotnich meczach traci dwie bramki do lidera klasyfikacji strzelców, Cristiano Ronaldo. Argentyńczyk jednak nie znalazł sposobu na bramkarza rywali i wciąż ma 31. goli na swoim koncie.

Od trzeciego miejsca oddaliło się Villarreal. Żółte Łodzie Podwodne w środku tygodnia odpadły z rywalizacji o Ligę Europejską, a w samo niedzielne popołudnie bezbramkowo zremisowali z Mallorką. Podopieczni Juana Garrido tracą do Valencii już pięć punktów.

Mallorca - Villarreal 0:0

FC Barcelona - Espanyol Barcelona 2:0 (1:0)
1:0 - Iniesta 29'
2:0 - Pique 48'

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)