Serie A: Boruc stracił miejsce w składzie Fiorentiny, remis we Florencji

Artur Boruc stracił miejsce w pierwszym składzie ACF Fiorentiny na rzecz Sebastiena Freya, a jego klub tylko zremisował z FC Bologną 1:1. Francuz stanął między słupkami bramki Violi pierwszy raz od ponad pół roku. Polaka zabrakło nawet na ławce rezerwowych.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszej odsłonie przeważali gospodarze i to oni prowadzili, a jedynego gola w tej części konfrontacji zdobył Cerci, który wpisał się na listę strzelców w 20. minucie. Przy jego trafieniu asystował Manuel Vargas. Warto odnotować, że w 42. z powodu kontuzji Alberto Gilardino został zastąpiony przez Mario Alberto Santanę.

Po zmianie stron goście zdołali doprowadzić do wyrównania dzięki bramce Ramireza, a w 54. Kroldrup został wyrzucony z boiska za faul w szesnastce na Marco Di Vaio. Sam poszkodowany jednak nie zdołał wykorzystać jedenastki. W 80. siły się wyrównały, gdyż czerwoną kartkę zobaczył Ramirez. Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie, dzięki czemu ekipa z Bolonii jest bardzo blisko pozostania w elicie.

W tym momencie FC Bologna jest piętnasta i ma 42 oczka. ACF Fiorentina zdobyła 50 punktów i uplasowała się na dziewiątym miejscu.

ACF Fiorentina - FC Bologna 1:1 (1:0)

1:0 - Cerce 20'

1:1 - Ramirez 50'

Czerwone kartki: Kroldrup /54 - za faul w polu karnym na Di Vaio/ (Fiorentina) oraz Ramirez /80 - za drugą żółtą kartkę/ (Bologna).

Inne wydarzenia: Di Vaio (Bologna) w 55. minucie nie wykorzystał rzutu karnego (przestrzelił).