Super Lig: Kolejny gol Pawła Brożka i zwycięstwo Trabzonsporu. Pięć bramek Alexa!

W niedzielnym meczu 33. kolejki Super Lig z Istanbul BB swoją drugą bramkę w barwach Trabzonsporu zdobył Paweł Brożek. "Brozio" wpisał się na listę strzelców już w 4. minucie gry i był jedynym z czterech Polaków, którzy potencjalnie mogli wystąpić w tym spotkaniu.

Maciej Kmita

Jego brata bliźniaka Piotra i Arkadiusza Głowackiego zabrakło w składzie Trabzonsporu z powodu kontuzji, a Marcin Kuś z Istanbul BB nie zmieścił się w kadrze meczowej.

Pięć minut po golu Brożka prowadzenie bordowo-niebieskich podwyższył Burak Yilmaz, a tuż przed przerwą trzecią bramkę zdobył Jaja. Stambułczycy odpowiedzieli w drugiej połowie tylko trafieniem Samuelem Holmena.

Zwycięstwo nie pozwoliło jednak ekipie Senola Gunesa na odzyskanie pozycji lidera Super Lig, bowiem aż 6:0 swoje spotkanie z Ankaragucu wygrało Fenerbahce Stambuł. Mecz na Sucru Saracoglu był popisem najlepszego strzelca tureckiej ekstraklasy, Alexa, który zdobył aż pięć bramek (!) i w całym sezonie ma ich na koncie 27.

Na kolejkę przed końcem rozgrywek Fenerbahce i Trabzonspor mają na koncie po 79 punktów, ale liderem są stambułczycy, którzy mają lepszy bilans spotkań bezpośrednich z bordowo-niebieskimi. W ostatniej serii Fenerbahce zagra na wyjeździe z Sivassporem Kamila Grosickiego, a Trabzonspor z Karabuksporem (również na terenie przeciwnika).

Trabzonspor - Istanbul BB 3:1 (3:0)
1:0 - Paweł Brożek 4'
2:0 - Yilmaz 9'
3:0 - Jaja 45'
3:1 - Holmen 58'