KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Selekcjoner Słowacji: W poniedziałek będę rozmawiał z właścicielem Legii

Już od pewnego czasu mówi się o tym, że Legia Warszawa zainteresowana jest zatrudnieniem aktualnego selekcjonera Słowacji, Vladimíra Weissa. W czwartek trener drużyny narodowej naszych południowych sąsiadów potwierdził tę informację.
Wojciech Święch
Wojciech Święch

Weiss nie ukrywa, że bardzo poważnie traktuje propozycję z Łazienkowskiej, choć nie zamierza łatwo rezygnować z prowadzenia kadry.

- Dostałem ofertę, jest bardzo konkretna i aktualna. Mam wszak umowę ze Słowackim Związkiem Piłki Nożnej, którą szanuję i chcę ją dotrzymać. Z reprezentacją kontrakt wiąże mnie jeszcze niemal przez trzy lata. Jednak umowa to jedna rzecz, a rzeczywistość druga, choć bieżące kwalifikacje do Euro 2012 chcę dokończyć. Reszta jest sprawą przyszłości, lecz już niejednokrotnie wspominałem, iż pragnę trenować też w klubie. Mam ambicję pracować codziennie, a nie tylko co jakiś czas na zgrupowaniach kadry - ujawnił Vladimír Weiss. Wszystko powinno się rozstrzygnąć w przeciągu kilku dni.

- Legia przedstawiła mi swoją propozycję. Warszawski klub zaakceptowałby moją dalszą pracę w roli selekcjonera Słowacji. Ciężko powiedzieć, czy w okresie długoterminowym zda to egzamin. Jeszcze nie przyjąłem oferty polskiego zespołu. Wszystko jest na etapie negocjacji. Oczywiście, muszę się najpierw spotkać z prezesem słowackiej federacji, aby z nim to przedyskutować. Nie mogę podjąć decyzji sam, to nie wypada. Mam w kontrakcie klauzulę, która umożliwia mi pracę na dwóch frontach. Sądzę, że jest to możliwe do zrealizowania i nie miałbym z tym problemów. Ważne jest, żeby zainteresowane strony podchodziły do tej sprawy rozsądnie i aby przyniosła ona im korzyść. W poniedziałek będę rozmawiał z prezesem związku i właścicielem Legii, potem będę mądrzejszy - dodał szkoleniowiec.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
denniksport.sk
Komentarze (2)
 • kersi Zgłoś komentarz
  A jak Leo Benhaker poleciał na dzień do Feyenordu w czasie wolnym i nie wziął za to zapłaty to go z błotem zmieszały Przeglądy sportowe i szmatławce.A Weiss ma jeszcze 3 lata kontrakt z
  Czytaj całość
  repr.i chce być tu i tu? fiu fiu Słowacy go nie puszczą.
  • Wojtek Zgłoś komentarz
   Vladimír Weiss to tragedia dla Legii. Ten facet nie ma zielonego pojęcia o polskiej lidze. Tym bardziej jeżeli Słowacja awansuje do Euro 2012 to Legia będzie na drugim planie. Vladimír
   Czytaj całość
   Weiss pewnie będzie ściągał za sobą swoich pupili ze Słowacji. Przykładowo Jeż ma 30 lat i bardzo nie lubi pracować na boisku. A nowoczesna piłka to pomocnik pokroju Lamparta.W Warszawie trzeba walczyć a nie grać w ciuciubabkę.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×