Bundesliga: Lewandowski rozpoczął sezon od strzelenia bramki

Pierwszy mecz i pierwszy gol - udanie w sezon 2011/2012 wszedł Robert Lewandowski. W wygranym przez Borussię Dortmund 7:0 sparingu z Sauerlandauswahl udział wzięli również Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski.

Konrad Kostorz

Biało-czerwoni w komplecie zameldowali się na murawie po przerwie. Polskie trio, podobnie jak inni reprezentacyjni piłkarze mistrza Niemiec, dopiero rozpoczynają przygotowania do sezonu, podczas gdy pozostali gracze trenują pod wodzą Juergena Kloppa już od tygodnia.

W pierwszych 45 minutach Borussia zdobył 4 gole. Autorem trzech z nich okazał się Shinji Kagawa, który wrócił do pełni zdrowia po kontuzji. Jedno trafienie dołożył konkurent "Lewego", Mohamed Zidan. W drugiej części najpierw dwukrotnie na listę strzelców wpisał się 21-letni Damien Le Tallec. W 75. minucie wynik ustalił Robert Lewandowski.

Warto odnotować, że debiut w BVB zaliczyli Chris Loewe, Moritz Leitner i Ivan Perisić. Zabrakło z kolei m.in. biorącego udział w Copa America napastnika nr 1, Lucasa Barriosa.

Dortmundczycy oficjalnie zainaugurują sezon 23 lipca podczas pojedynku o Superpuchar Niemiec z Schalke. Do tego czasu w testmeczach zmierzą się jeszcze m.in. z FC Zurich, FC Sankt Gallen, FSV Mainz oraz 16 lipca z Polonią Warszawa.