Sparingowo: Termalica wypunktowała Flotę w kwadrans

Przebywająca na zgrupowaniu w Barcicach Flota poległa w sparingu z Termaliką Nieciecza 0:3. Szkoleniowiec niecieczan Dusan Radolsky postawił w drugiej połowie na kompletnie przemeblowaną jedenastkę, co niemal natychmiast rozwiązało worek z bramkami.

Przygotowująca się do sezonu Termalica kontrolowała wydarzenia boiskowe przez znaczną część spotkania. Słowacki trener niecieczan Dusan Radolsky zdecydował się przetestować w sparingu niemal całą kadrę swojego zespołu, wymieniając w przerwie dziewięciu graczy z pola. Udokumentowaniem przewagi były bramki zdobyte na początku drugiej połowy. Ich autorami byli kolejno - Łukasz Szczoczarz w 52. minucie, Piotr Trafarski w 58. minucie i Marcin Szałęga w 65. minucie. Między słupkami Termaliki wystąpiło aż trzech bramkarzy, każdy z nich prezentował się na murawie przez pół godziny.

Flota schodziła z boiska pokonana po raz drugi w letnim okresie przygotowań. Obecnie świnoujścianie trenują pod wodzą Krzysztofa Pawlaka w Barcicach, poprzedni mecz kontrolny wygrali z Wisłą Kraków ME 1:0. Podczas sparingu z Termaliką, sztab trenerski Floty przyglądał się nowym testowanym - Radosławowi Jasińskiemu z Lecha Poznań ME i Sebastianowi Kurowskiemu z Cracovii. Przed powrotem do Świnoujścia, Flotę czeka jeszcze poniedziałkowa konfrontacja z Okocimskim w Brzesku.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Flota Świnoujście 3:0 (0:0)

1:0 - Szczoczarz 52'

2:0 - Trafarski 58'

3:0 - Szałęga 65'

Termalica Bruk-Bet Nieciecza:

I połowa: Pochroń (31' Nowak) - Cios, Kowalski, Czerwiński, Metz, Pleva, Baran, Biskup, Rybski, Jarecki, Drozdowicz

II połowa: Nowak (61' Budka) - Kubowicz, Ceglarz, Metz, Lipecki, Piątek, Ryguła, Pawlusiński, Szałęga, Szczoczarz, Trafarski

Flota Świnoujście: Merda - Udarević, Chyła, Falisiewicz, Kalinowski (46' Lauko), Niewiada (58' Chi-Fon), Bodziony, Dylewski (46' Jasiński), Ostalczyk (46' Śpiączka), Misan (46' Kurowski), Szyszko