Wtorek w Serie A: Rossi nie chce do Turynu, prezydent Lazio z "zakazem stadionowym"

Giuseppe Rossi wykluczył we wtorek możliwość przenosin do Juventusu FC, twierdząc, iż dobrze czuje się w Villarrealu. Tymczasem prezydent Lazio Claudio Lotito przez dwa miesiące nie obejrzy na żywo żadnego spotkania na Stadio Olimpico w Rzymie.

Krzysztof Kuźmicz
Krzysztof Kuźmicz

Roma chce zatrzymać De Rossiego

Umowa Daniele De Rossiego z Romą wygasa już za rok, dlatego tego lata pomocnik reprezentacji Włoch łączony był z wieloma cenionymi klubami. Jego macierzysta drużyna nie ma jednak zamiaru łatwo zrezygnować z usług tak cenionego gracza i wkrótce najprawdopodobniej dojdzie do przedłużenia umowy, o czym informował we wtorek dyrektor wykonawczy klubu Claudio Fenucci.

- Przedstawiliśmy De Rossiemu propozycję przedłużenia umowy i sądzę, że w interesie zarówno zawodnika jak i klubu byłoby kontynuowanie współpracy. Musimy po prostu znaleźć odpowiednią równowagę, ale sądzę, że ostatecznie dojdziemy do porozumienia. Wszystko zależy od punktu widzenia. Musimy spisać umowę, która zadowoli zawodnika oraz nas.

PSG nadal penetruje włoski rynek

Kolejnym zawodnikiem Romy łączonym z przenosinami jest napastnik Marco Borriello. Chce go pozyskać nie kto inny jak czerpiący pełnymi garściami z Serie A Paris Saint-Germain. Francuzi przedstawili jednak dość nieoczekiwanie niską ofertę opiewającą na osiem milionów euro. Niespodziewanie, gdyż niedawno Roma wykupiła tego snajpera na stałe z 10 milionów euro z Milanu.

Mimo to Leonardo, który doskonale pamięta tego snajpera z czasów gry w zespole aktualnych mistrzów Włoch nie rezygnuje ze starań o jego pozyskanie. Borriello miałby być jego kolejnym celem, zaraz po dopięciu na ostatni guzik wszelkich formalności związanych z przejściem do stolicy Francji Javiera Pastore.

10 milionów i Aquilani w Milanie

Wspomniane w poprzedniej informacji 10 milionów euro to kwota za jaką Milan może pozyskać z Liverpoolu Alberto Aquilaniego. Agent piłkarza, Franco Zavaglia wyjawił, że wkrótce po zakończeniu spotkania o Superpuchar Włoch mogą rozpocząć się negocjacje w sprawie kontraktu pomocnika.

- Gdy mówimy o negocjacjach tego typu, zawsze jest coś na rzeczy. Adriano Galliani przebywa aktualnie w Chinach, jednak po meczu o Superpuchar Włoch wróci do Mediolanu i wtedy planujemy usiąść przy jednym stole. Porozumienie może zostać osiągnięte przy kwocie około 10 milionów euro.

Rossi wyklucza przenosiny do Turynu

Krotko i zwięźle temat przenosin do Juventusu opisał tymczasem łączony jeszcze niedawno z tym klubem Giuseppe Rossi. Napastnik nie owijał w bawełnę, tylko wyjawił, że nie myśli już o Starej Damie i skupia się tylko i wyłącznie na łapaniu kolejnych pozytywnych doświadczeń w swoim dotychczasowym klubie. Wszystko w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport.

- Nie myślę już o Juventusie. Czuję się dobrze w Villarrealu i jestem tu szczęśliwy. Jest mi tu świetnie i czekam na kolejne doświadczenia w tym klubie.

Lotito ma "zakaz stadionowy"

Prezydent Lazio Rzym Claudio Lotito dostał dwumiesięczny "zakaz stadionowy". Nie będzie on mógł w tym czasie obejrzeć na żywo żadnego spotkania na Stadio Olimpico, z którego korzysta jego klub. Wszystko za znieważenie Gianniego Petrucciego i Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI).

Lotito kilka tygodni temu wywołał burzę swoimi wypowiedziami oskarżając CONI o nieuczciwe warunki umowy wynajmu Stadio Olimpico. Rzymski zespół co roku musi uiszczać około dwóch milionów euro z tytułu jego dzierżawy. Dodatkowo Lotito został ukarany grzywną w wysokości 30 tysięcy euro, a jego Lazio zapłaci kolejne 50 tysięcy euro.

Viola odrzuca oferty za Gilardino

Genoa i Olympique Marsylia muszą na razie obejść się smakiem. Oba kluby chcą wykupić z Fiorentiny napastnika Alberto Gilardino, ale na razie przedstawione przez nich oferty nie spełniają żądań finansowych florenckiego klubu. Ten oczekuje około 15 milionów euro w gotówce i nie chce w zamian żadnych innych graczy.

Genoa tymczasem oferuje około ośmiu milionów euro plus kartę zawodniczą Houssine Kharja, a Marsylia chce zaproponować Lucho Gonzaleza plus gotówkę.

Oglądaj Serie A NA ŻYWO w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×