WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Poznański "Klub Kokosa"

"Klub Kokosa" wymyślił prezes Polonii Warszawa, Józef Wojciechowski. Zsyłał tam zawodników, którzy nie chcieli rozwiązać kontraktu z klubem. Podobny klub ma również Lech Poznań.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Najbardziej znanym członkiem "klubu Kokosa" jest Daniel Kokosiński. Piłkarz Polonii Warszawa zarabia miesięcznie 15 tysięcy złotych i nie zamierza rezygnować z kontraktu. Codziennie ćwiczy indywidualnie. Biega po schodach, ćwiczy na siłowni, a do pracy przyjeżdża... mercedesem. Nie chciał rozwiązać kontraktu z klubem, więc prezes odstawił go na bocznicę.

W podobnej sytuacji co Kokosiński znajduje się trzech piłkarzy Lecha. Seweryn Gancarczyk, Tomasz Mikołajczak i Grzegorz Kasprzik nie trenują ani z pierwszym, ani zespołem Młodej Ekstraklasy, bo jak twierdzi dyrektor klubu Andrzej Dawidziuk, klub nie wiąże z nimi przyszłości. Z kolei wspomnianej trójce nie zależy na tym, aby opuszczać Bułgarską. - Przedstawiliśmy naszym zawodnikom ofertę rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron. Proponowaliśmy wypłacenie części pieniędzy, a reszty sumy kontraktowej mieliby się dobrowolnie zrzec w zamian za karty zawodnicze. Staliby się wolnymi piłkarzami i mogliby zmienić klub na taki jaki im odpowiada - powiedział w rozmowie z Głosem Wielkopolskim Dawidziuk.

Piłkarze nie zmienili klubu, mimo że Mikołajczakiem interesowała się Arka Gdynia, Kasprzikiem Zawisza Bydgoszcz, a Gancarczykiem ŁKS Łódź. W Lechu Gancarczyk zarabia 60 tysięcy miesięcznie, czyli tyle, ile cała linia pomocy ŁKS. Kiedy łódzki klub dowiedział się, ile musiałby zapłacić obrońcy Lecha, zrezygnował z tego transferu. Kasprzik zarabia 25 tysięcy. Zapowiadał się na dobrego bramkarza, ale po kilku nieudanych meczach właściciel klubu zasugerował, że powinien pójść w odstawkę.

Największe szanse na znalezienie klubu ma Mikołajczak. Powstaje jednak pytanie, czy będzie w stanie zrezygnować z części wynagrodzenia. Dyrektor Andrzej Dawidziuk liczy na to, że do końca okresu transferowego uda się przynajmniej jednemu z trójki zawodników znaleźć nowy klub.

Źródło: Polska The Times - Głos Wielkopolski.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Polska - The Times - Głos Wielkopolski

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Andj 0
  Mało !! dajcie im 600 tys miesiecznie to moze awansuja do Ligi mistrzow w koncu. A tak na powanie to delikatna przesada inne dyscypliny sportu ledwo wiaza konec z koncem a patalachy taka kase robia ŻAL
  Odpowiedz Zgłoś
 • arekPL 0
  czy się stoi czy się leży....kilkadziesiąt tysięcy się należy!!!! Myślałem ,że te czasy już minęły.........myliłem się ?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Paweł 0
  Nie ma to jak zarabiać 60 tyś i nic nie robić tylko trenować indywidualnie ;)
  Odpowiedz Zgłoś
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×