Polska - Meksyk: oceny SportoweFakty.pl

Paweł Brożek i Adrian Mierzejewski dostali od portalu SportoweFakty.pl najwyższe oceny spośród biało-czerwonych, którzy wystąpili w meczu Polska - Meksyk (1:1).

Bartosz Zimkowski

Oceny reprezentacji Polski według SportoweFakty.pl:

Przemysław Tytoń - 7,0 - Meksykanie nie ostrzeliwali jego bramki zbyt często, ale mimo to popisał się kilkoma dobrymi interwencjami. Przy straconym golu nie miał żadnych szans.

Marcin Wasilewski - 6,5 - To był udany powrót do reprezentacji. Nie było go w niej dwa lata, ale zrobił dobre wrażenie. Wprawdzie niewiele było z niego pożytku w ofensywie, ale w defensywie raczej bez zarzutu.

Arkadiusz Głowacki - 7,0 - Bardzo solidnie zaprezentował się gracz Trabznosporu. Wygrywał dużo pojedynków i nie zawinił przy straconym golu.

Tomasz Jodłowiec - 6,5 - Można przypisać mu winę za nieupilnowanie Hernandeza przy straconym golu. Poza tym spisywał się bez zarzutu.

Jakub Wawrzyniak - 6,5 - Legionista zagrał na swoim stadionie i widać było u niego dużą chęć do gry. Nie było bardzo dobrze, ale też nie było źle.

Adam Matuszczyk - 6,0 - W tym spotkaniu obaj defensywni pomocnicy byli w cieniu. Musieli dużo biegać, bo to Meksykanie mieli przewagę w posiadaniu piłki.

Dariusz Dudka - 5,5 - Wydaje nam się, że lepiej od niego zaprezentował się Matuszczyk. Kilka razy Dudka mógł lepiej podać do wychodzących na dobre pozycje kolegów, lecz niedokładnie dogrywał.

Jakub Błaszczykowski - 6,5 - Zmieniony po pierwszej połowie, ponieważ poturbował go Salcido. Miał kilka dobrych momentów, ale w sumie nie zachwycił. Widać, że nie gra regularnie w pierwszym składzie Borussii Dortmund.

Ludovik Obraniak - 4,0 - Nie dość, że grał bardzo słabo w kolejnym już meczu, to niepotrzebnie dał się sprowokować rywalowi i dostał czerwoną kartkę. Taka sytuacja na Euro 2012 byłaby samobójstwem.

Adrian Mierzejewski - 7,5 - Notę nieco psuje mu zmarnowana doskonała okazja z początku drugiej połowy. Gdyby ją wykorzystał, znacznie wyżej ocenilibyśmy go. Duży plus za asystę przy golu i za grę.

Paweł Brożek - 7,5 - Godnie zastąpił Roberta Lewandowskiego. Strzelił bramkę oraz powinien mieć na koncie asystę. Potrafił utrzymać się przy piłce naciskany przez rywali.

Rezerwowi:

Patryk Małecki - 6,0 - Miał całą drugą połowę na zaprezentowanie swoich umiejętności, lecz był zupełnie niewidoczny.

Maciej Rybus - 6,0 - Starał się szarpać, ale po czerwonej kartce dla Obraniaka Polska skupiła się na defensywie i ciężko było mu zaistnieć.

Kamil Glik - 6,0 - Grał bardzo krótko i niczym się nie wyróżnił.

Sławomir Peszko - bez noty. Grał zbyt krótko.