Polskie media o meczu Polska - Meksyk: Polacy ćwiczą wariant w "10"

Nie udało się polskiej reprezentacji wygrać z Meksykiem. Mecz na Pepsi Arena zakończył się remisem 1:1. Co o tym spotkaniu sądzi polska prasa? Jak oceniła występ biało-czerwonych?

Przegląd Sportowy: Skuteczny tylko Brożek

Kapitalny gol Pawła Brożka dał Polakom prowadzenie, ale później wyrównał Javier Hernandez. Piątkowy egzamin zdany. We wtorek z Niemcami będzie jednak trudniej. Wczoraj zagrało kilku nominalnych rezerwowych i wstydu na pewno nie było. Do zachwytów też jednak daleko.

Dziennik Polski: Przetrwali bez Obraniaka

Meksykańska fala nas nie zalała, lecz do wygrywania z takimi rywalami reprezentacji Polski jeszcze wiele brakuje. Napięcia meczu nie wytrzymał Ludovic Obraniak i wdał się w szarpaninę z Hectorem Moreną, kończąc porachunki kopnięciem. Polski rozgrywający został ukarany czerwoną kartką.

Gazeta Wyborcza: Dwóch dublerów wykorzystało szansę

Przez 20 minut Polacy grali w dziesiątkę, ale zremisowali z ospałym Meksykiem 1:1. Dobrze zagrali rezerwowi Marcin Wasilewski i Paweł Brożek, który zdobył jedną bramkę dla Polski. W 70. minucie Ludovic Obraniak kopnął Hectora Moreno i dostał czerwoną kartkę. We wtorek mecz, na który Smuda - jak sam powiedział - czekał całe życie. W Gdańsku Polacy spotkają się z Niemcami.

Polska - The Times: Polacy ćwiczy wariant w "10"

Do zremisowanego meczu z Meksykanami Polska przystąpiła trochę w eksperymentalnym składzie, z kilkoma zawodnikami, którzy mogą pełnić rolę dublerów. Ale od czego są mecze towarzyskie jak nie od takiej selekcji? Przez ostatnie 20 minut Polacy musieli grać w osłabieniu. Ludovic Obraniak nie wytrzymał nerwowo i kopnął rywala. Nie uszło to uwadze arbitra, który wyrzucił naszego reprezentanta z boiska.

Rzeczpospolita: Rozgrzewka na remis, we wtorek mecz roku – z Niemcami

Od jakiegoś czasu po meczach naszej reprezentacji trudno o nowe wnioski. Drużyna nie rozwija się, ale też nie robi tak wielkich błędów, by bić na alarm. Kiedy polscy piłkarze mówili o meczu z Meksykiem jak o przystawce przed Niemcami, można było obawiać się o wynik. Udało się nie przegrać, czekajmy do wtorku, by zobaczyć, jak walczą w spotkaniu, o którym Smuda mówi – O tym, czy będzie to mecz, na który czekałem całe życie, powiem po meczu. Czy w Gdańsku zagra Jakub Błaszczykowski? Poturbowali go trochę, ale zagra. Nawet z nogą w gipsie.

Sport: "Wybryk" Obraniaka

Cała Europa grała wczoraj w eliminacjach Euro 2012, zaś zespół Franciszka Smudy zmierzył się towarzysko z Meksykiem. Mecz na Pepsi Arenie nie przyniósł jakichś nadzwyczajnych emocji, ale chyba nikt trzeźwo oceniający nasz rodzimy futbol takowych nie oczekiwał. Ostatecznie po bramce Pawła Brożka, skończyło się remisem 1:1, a Polacy kończyli mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Ludovica Obraniaka.

Super Express: Brożek znów ustrzelił Meksyk

Reprezentacja Polski zremisowała z Meksykiem 1:1. Gola dla zespołu Franciszka Smudy zdobył Paweł Brożek, dla którego wczorajszy mecz był szczególnym wydarzeniem. Ponad sześć lat temu, 27 kwietnia 2005 roku, właśnie w spotkaniu z Meksykiem Brożek po raz pierwszy zagrał w seniorskiej reprezentacji Polski.

Fakt: Dobry mecz Polaków, zabrakło zwycięstwa

Reprezentacja Polski zremisowała we wczorajszym meczu z Meksykiem 1:1. Drużyna Franciszka Smudy prowadziła po golu Pawła Brożka, ale goście odpowiedzieli trafieniem Javiera Hernandeza. W 70. minucie Ludovic Obraniak kopnął bez piłki Hectora Moreno i rumuński sędzia wyrzucił pomocnika biało-czerwonych z boiska.

SportoweFakty.pl: Brożek nie gorszy od Lewandowskiego

Remisem 1:1 zakończył się towarzyski mecz na Pepsi Arena pomiędzy Polska a Meksykiem. Biało-czerwoni kończyli spotkanie w osłabieniu po głupim zachowaniu i czerwonej kartce dla Ludovika Obraniaka.