Jedenastka 11. kolejki I ligi według SportoweFakty.pl

W 11. kolejce I ligi najlepiej zaprezentowali się piłkarze poznańskiej Warty. Trójka piłkarzy Zielonych znalazła się w najlepszej jedenastce tej serii gier. Tym razem również nie zabrakło debiutantów w zestawieniu wyróżnionych piłkarzy danej kolejki.

Kamil Górniak

Jakub Szmatuła (Piast Gliwice, 1*) - golkiper Piasta zagrał bardzo dobre zawody. Jego interwencje uratowały Piasta przed porażką, bo trzy punkty w Radzionkowie gliwiczanie zdobyli chyba z pomocą wrót piekielnych. Gdyby nie Szmatuła mecz zakończyłby się wynikiem 4:2 dla Ruchu.

Adrian Napierała (GKS Katowice, 2) - obrońca Gieksy zagrał dobry mecz, który uwieńczył zdobyciem gola. W defensywie zagrał tak, jak wymaga od niego szkoleniowiec.

Witold Cichy (Kolejarz Stróże, 3) - stoper Kolejarza w meczu z Polonią był pewnym punktem defensywy drużyny z Małopolski. W drugiej połowie spotkania strzelił bramkę dającą Kolejarzowi komplet punktów.

Przemysław Otuszewski (Warta Poznań, 1) - znakomity występ na lewej obronie, który powinien zapewnić mu miejsce w składzie na dłuższy czas. Dobrze bronił i bardzo często włączał się do akcji ofensywnych. Efektem była asysta przy trafieniu Magdziarza oraz gol zdobyty głową po rzucie rożnym Reissa.

Tomasz Magdziarz (Warta Poznań, 1) - lata lecą, a on wciąż jest dla Warty ważnym piłkarzem. W meczu z Flotą otworzył wynik i zostawił na boisku sporo zdrowia.

Jakub Biskup (Termalica Bruk-Bet Nieciecza, 2) - Termalica nie zagrała porywającego spotkania, ale Biskup wpisał się dwukrotnie na listę strzelców, dzięki czemu w znacznej mierze przyczynił się do wygranej ekipy z Niecieczy.

Dariusz Gawęcki (Sandecja Nowy Sącz, 1) - pomocnik Sandecji znów przypomniał o sobie. W meczu z Olimpią Grudziądz zaliczył asystę, co było efektem bardzo dobrej współpracy z partnerami. Sam także kilka razy postraszył defensywę rywala.

Łukasz Sierpina (Dolcan Ząbki, 1) - dynamiczny skrzydłowy bez większych problemów zwodził doświadczoną defensywę Pogoni, przeprowadzający szereg indywidualnych rajdów w polu karnym przeciwnika. W sobotni wieczór zaliczył asystę, był także bliski zdobyczy bramkowej, ale w pierwszej połowie zabrakło mu precyzji.

Piotr Reiss (Warta Poznań, 2) -doświadczony gracz Zielonych zdobył gola a także przez całe spotkanie grał na równym, wysokim poziomie. Świetnie rozdzielał podania, zainicjował też akcję, po której bramkę strzelił Magdziarz.

Christian Nnamani (Flota Świnoujście, 1) - wszedł na boisko dopiero w 46. minucie, ale jedna połowa wystarczyła mu do zdobycia dwóch goli. Niesamowicie groźny zawodnik, piłka szukała go w polu karnym przy każdym dośrodkowaniu.

Nildo (Bogdanka Łęczna, 2) - napastnik ekipy z Lubelszczyzny zagrał dobre zawody w Gdyni i to w znacznej mierze dzięki niemu Bogdanka zdobyła jeden punkt. Nildo zdobył gola, a drugiego wypracował, gdyż po jego strzale piłkę do siatki dobił Wallace.

* - ilość nominacji do jedenastki kolejki

Ławka rezerwowych: Andrzej Witan (Zawisza Bydgoszcz), Sławomir Mazurkiewicz (Arka Gdynia), Michał Pulkowski (Dolcan Ząbki), Michał Mak (Ruch Radzionków), Daniel Mąka (Polonia Bytom), Andrzej Rybski (Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Jakub Wójcicki (Zawisza Bydgoszcz).