Polacy w ligach zagranicznych

Podczas minionego weekendu na boiskach europejskich klubów oglądać mogliśmy poczynania 22 polskich zawodników. Najlepszy mecz w tym sezonie rozegrał Robert Lewandowski, który zdobył trzy bramki i zaliczył asystę. Oprócz niego bramki zdobywali jeszcze Marcin Robak (Konyaspor) oraz Kamil Grosicki (Sivasspor).

Robert Lewandowski dał popis swoich umiejętności w meczu przeciwko FC Augsburg. Borussia wygrała 4:0, a Polak zdobył trzy bramki i dołożył asystę. Były zawodnik Lecha Poznań na swoim koncie ma już pięć bramek i cztery asysty. Aktualnie zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej niemieckiej Bundesligi.

W ten weekend piłkę w bramce lokowało jeszcze dwóch naszych zawodników. Kamil Grosicki po blisko 19 godzinach niemocy zdobył bramkę w meczu przeciwko Antalyaspor. Polak na boisku przebywał przez pełne 90 minut. Na boiskach w Turcji, tyle że w II lidze bramkę zdobył Marcin Robak. Były zawodnik Widzewa Łódź wpisał się na listę strzelców w 83. minucie gry.

Wygraną swojej drużynie zapewnił Roger Guerreiro. Brazylijczyk z polskim paszportem pojawił się na murawie w 69. minucie gry. W 90. minucie dokładnie dograł piłkę z rzutu rożnego, a Kostas Manolas zdobył bramkę na wagę trzech punktów.

Anglia

Premier League

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu ligowym z Tottenham (1:2)

Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Tottenham (1:2)

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - poza kadrą w meczu ligowym z Norwich (2:0)

Championship

Tomasz Cywka (Derby County) - poza kadrą w meczu ligowym z Leicester City (0:4)

Radosław Majewski (Nottingham Forest) - do 63. minuty w meczu ligowym z Birmingham City (1:3)

Bartosz Białkowski (Southampton) - poza kadrą w meczu ligowym z Watford (4:0)

Austria

T-Mobile Bundesliga

Tomasz Wełnicki (Kapfenberger SV) - poza kadrą w meczu ligowym z Innsbruck (1:3)

Konrad Gilewicz (FC Wacker Innsbruck) - poza kadrą w meczu ligowym z Kapfenberg (3:1)

Belgia

Jupiter League

Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht Bruksela) - rezerwowy w meczu ligowym z KRC Genk (1:0)

Grzegorz Sandomierski (Racing Genk) - rezerwowy w meczu ligowym z Anderlecht Bruksela (0:1)

Francja

Ligue 1

Ludovic Obraniak (LOSC Lille Metropole) - rezerwowy w meczu ligowym z Rennes (2:0)

Ireneusz Jeleń (LOSC Lille Metropole) - od 89. minuty w meczu ligowym z Rennes (2:0)

Damien Perquis (Sochaux) - poza kadrą w meczu ligowym z Toulouse (3:0)

Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z St. Etienne (1:1)

Grzegorz Krychowiak (FC Girondins de Bordeaux) - poza kadrą w meczu ligowym z Montpellier (2:2)

Grecja

Alpha Ethniki

Mirosław Sznaucner (PAÓK Saloniki) - rezerwowy w meczu ligowym z Olympiakos (1:2)

Tomasz Wisio (Ergotelis Iraklion) - 90 minut w meczu ligowym z OFI Crete (0:1)

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - od 69. minuty i asysta w meczu ligowym z Panionios (1:0)

Michał Stasiak (Skoda Xanthi) - 90 minut w meczu ligowym z Aris (0:0)

Holandia

Eredivisie

Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) - z powodu kontuzji poza kadrą w meczu ligowym z Nijmegen (2:0)

Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z Breda (4:3)

Mikołaj Lebedyński (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z Breda (4:3)

Paweł Kieszek (Roda JC Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z Breda (4:3)

Eerste divisie

Michał Janota (Go Ahead Eagles) - 90 minut w meczu ligowym z FC Oss (3:5)

Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Spartą Rotterdam (2:1)

Niemcy

Bundesliga

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - do 62. minuty w meczu ligowym z Augsburg (4:0)

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Augsburg (4:0)

Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - 90 minut, 3 bramki i asysta w meczu ligowym z Augsburg (4:0)

Adam Matuszczyk (FC Koln) - od 46. minuty w meczu ligowym z Herthą (0:3)

Sławomir Peszko (FC Koln) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Herthą (0:3)

Mateusz Klich (VfL Wolfsburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Leverkusen (1:3)

Sebastian Boenisch (Werder Brema) - poza kadrą w meczu ligowym z Hannoverem (2:3)

Eugen Polański (1.FSV Mainz 05) - poza kadrą w meczu ligowym z Nurnberg (3:3)

Artur Sobiech (Hannover 96) - poza kadrą w meczu ligowym z Bremen (3:2)

2. Bundesliga

Sebastian Tyrała (SpVgg Greuther Fürth) - poza kadrą w meczu ligowym z Karlsruher (2:2)

Szkocja

Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Heart of Midlothian (0:2)

Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - 90 minut w meczu ligowym z Celtic (2:0)

Turcja

Superliga

Paweł Brożek (Trabzonspor Kulübü) - rezerwowy w meczu ligowym z Eskisehirspor (2:0)

Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulübü) - poza kadrą w meczu ligowym z Eskisehirspor (2:0)

Piotr Brożek (Trabzonspor Kulübü) - poza kadrą w meczu ligowym z Eskisehirspor (2:0)

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulübü) - do 90. minuty w meczu ligowym z Eskisehirspor (2:0)

Kamil Grosicki (Sivasspor) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Antalyaspor (2:2)

Maciej Iwański (Manisaspor) - od 86. minuty w meczu ligowym z Samsunspor (2:1)

Marcin Kuś (Istanbul Büyükşehir) - 90 minut w meczu ligowym z Fenerbahce (2:4)

Bank Asya 1. Liga

Marcin Robak (Konyaspor) - do 90. minuty i bramka w meczu ligowym z Sakaryasporem (2:0)

Mariusz Pawełek (Konyaspor) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Sakaryasporem (2:0)

Włochy

Serie A

Artur Boruc (Fiorentina) - 90 minut w meczu ligowym z Lazio (1:2)

Przemysław Frąckowiak (Atalanta BC) - poza kadrą w meczu ligowym z AS Roma (1:3)

Serie B

Błażej Augustyn (Vicenza Calcio) - do 52. minuty w meczu ligowym z Crotone (2:2)

Kamil Glik (Torino) - rezerwowy w meczu ligowym z Sampdorią (2:1)