Młoda Ekstraklasa: Grają awansem, Legia zdeklasowała mistrza

Przerwa reprezentacyjna nie oznacza wolnego dla młodzieżowców. Podczas weekendu awansem rozgrywane są spotkania 16. kolejki. Szlagier tej serii już za nami. Dość niespodziewanie Legia zdeklasowała KGHM Zagłębie Lubin.

W tym artykule dowiesz się o:

To miał być wyrównany i zacięty pojedynek. Naprzeciw siebie stanęli bowiem aktualny lider i mistrz z ubiegłego sezonu. Miedziowi nie udźwignęli jednak presji i polegli aż 0:4. Losy tej rywalizacji były rozstrzygnięte już po pierwszych 45 minutach, w których ekipa ze stolicy strzeliła cztery gole. Dzięki piątkowemu zwycięstwu Legia umocniła się na 1. miejscu w tabeli i po 16. kolejce na pewno go nie straci.

Wojskowi mają cztery oczka przewagi nad Widzewem Łódź, który w poniedziałek podejmie Wisłę Kraków. Podopieczni Andrzeja Kretka są murowanym faworytem tego starcia, wszak ich najbliższy rywal zgromadził dotąd zaledwie cztery punkty i jest outsiderem Młodej Ekstraklasy.

Przed szansą na awans na podium stanie w sobotę Górnik Zabrze. Trójkolorowi muszą jednak pokonać na wyjeździe Śląsk Wrocław, co nie będzie zadaniem łatwym. Ekipa Łukasza Becelli ma tylko trzy oczka mniej niż jej najbliższy przeciwnik i u siebie z pewnością postawi mu twardy opór.

W pozostałych meczach 16. kolejki Cracovia Kraków podejmie Koronę Kielce, Ruch Chorzów gościć będzie PGE GKS Bełchatów, Polonia Warszawa zagra z Lechią Gdańsk, Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się z Jagiellonią Białystok, natomiast ŁKS Łódź stanie naprzeciw Lecha Poznań.