Okocimski wygrywa nawet w dziesięciu - wyniki 13. kolejki gr. wschodniej II ligi

Okocimski KS Brzesko kontynuuje marsz do I ligi. W sobotę podopieczni Krzysztofa Łętochy wygrali ze Stalą Rzeszów pomimo tego, że przez niemal całą drugą część meczu grali w osłabieniu. Cenne zwycięstwo w Suwałkach odniósł również OKS 1945 Olsztyn.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecz olsztynian był jedynym piątkowym starciem. Losy meczu tuż przed przerwą rozstrzygnął Krzysztof Filipek. Dla pomocnika OKS był to już ósmy gol w tym sezonie. Jest on współliderem najskuteczniejszych strzelców ligi.

W sobotę trzy punkty zdobył wspomniany już Okocimski KS Brzesko, który ograł Stal Rzeszów. Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 19. minucie po bramce, której autorem był Robert Trznadel. Przed przerwą gole już nie padły. Duże emocje rozpoczęły się w 48. minucie. Wtedy z boiska wyrzucony został Mateusz Urbański, a chwilę później z rzutu karnego stan meczu wyrównał Piotr Duda. Gospodarze odpowiedzieli dziesięć minut później za sprawą Pawła Smółki. W samej końcówce meczu na 3:1 podwyższył Tomasz Baliga. Przyjezdni zdołali jeszcze odpowiedzieć trafieniem Konrada Macy, ale na więcej zabrakło im czasu i ostatecznie do Rzeszowa wracali bez chociażby jednego punktu.

Nadspodziewanie łatwe zwycięstwo odniósł w sobotę Motor Lublin. Lublinianie rozbili na domowym obiekcie stalowowolską Stal aż 4:1. Spotkanie lepiej rozpoczęło się jednak dla gości, którzy wyszli na prowadzenie po golu Wojciecha Fabianowskiego. Potem do siatki trafiali już jednak tylko gospodarze. Dzięki temu zwycięstwu Motor wyprzedził w tabeli Stali i plasuje się teraz na 3. miejscu.

Ogromne emocje przeżyli kibice w Niepołomicach i Łowiczu. Puszcza podejmowała przed własną publicznością Pogoń Siedlce. Gospodarze wygrali 3:2, a decydującego gola zdobyli w końcówce spotkania z rzutu karnego. Skutecznym egzekutorem „jedenastki” był Tomasz Księżyc. Z kolei Pelikan ograł innego beniaminka - Garbarnię Kraków. Biało-zieloni zwyciężyli 4:2, ale oba ostatnie gole dla łowiczan padły w odstępie kilkudziesięciu sekund tuż przed zakończeniem pojedynku. Hattricka w tym meczu skompletował Mariusz Solecki. Dodatkowo oba zespoły kończyły mecz w niepełnych składach.

Wyniki 13. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Wigry Suwałki - OKS 1945 Olsztyn 1:2 (1:2)

0:1 - Świderski 15'

1:1 - Brokas 24'

1:2 - Filipek 43'

Motor Lublin - Stal Stalowa Wola 4:1 (2:1)

0:1 - Fabianowski 11'

1:1 - Szpak 14'

2:1 - Szpak 16'

3:1 - Batata (k.) 77'

4:1 - Batata (k.) 88'

Jeziorak Iława - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0

Sokół Sokółka - Znicz Pruszków 0:1 (0:1)

0:1 - Wojdyga 20'

Puszcza Niepołomice - Pogoń Siedlce 3:2 (1:1)

1:0 - Mizia 4'

1:1 - Kosmalski 38'

2:1 - Paul 69'

2:2 - Kosmalski (k.) 70'

3:2 - Księżyc (k.) 89'

Okocimski KS Brzesko - Stal Rzeszów 3:2 (1:0)

1:0 - Trznadel 19'

1:1 - Duda (k.) 49'

2:1 - Smółka 59'

3:1 - Baliga 90'

3:2 - Maca 90'

Resovia - Wisła Puławy 0:0

Pelikan Łowicz - Garbarnia Kraków 4:2 (2:1)

1:0 - Solecki (k.) 15'

2:0 - Solecki 20'

2:1 - Kozieł 35'

2:2 - Kozieł 47'

3:2 - Brodecki (k.) 90'

4:2 - Solecki 90+2'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!