1. runda kw. Ligi Mistrzów: Czas na rewanże

Rewanżowe mecze pierwszej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów zapowiadają się dość emocjonująco. Co prawda wydaje się, że część meczów będzie już tylko formalnością, ale niewykluczone, że i w tego typu starciach dojdzie do jakiejś niespodzianki, a w pozostałych drużyny stoczą wyrównany bój.

Adam Kiołbasa

Nadal nic nie wiadomo jeśli chodzi o rywalizację Rabotnicki Skopje z Interem Baku. W pierwszej potyczce padł bezbramkowy remis, co oznacza, że w rewanżu np. wynik 1:1 da awans drugiej z ekip, a gospodarzy urządza tylko zwycięstwo. 0:0 natomiast da dogrywkę.

Wydaje się, że pewny awansu może być IFK Goeteborg. W pierwszej konfrontacji zespół ten rozgromił na wyjeździe SS Muratę aż 5:0, co oznacza, że rewanż wydaje się być już tylko i wyłącznie formalnością.

Ciekawy może być mecz Buducnost Podgorica z Tampere United. Zwycięstwo 2:1 w pierwszym spotkaniu drugiej z ekip wcale nie daje jej spokoju przed rewanżem, bowiem porażka 0:1 sprawi, iż dalej zagrają miejscowi.

W identycznej sytuacji znajduje się Drogheda United. Klub ograł przed tygodniem u siebie Levadię Tallin 2:1, chociaż do przerwy przegrywał 0:1.

W znakomitej sytuanji poza Goeteborgiem natomiast znajdują się FBK Kowno, które w pierwszej konfrontacji ograło 4:1 na wyjeździe FC Santę Coloma, a także Dinamo Tbilisi. Mistrzowie Gruzji z kolei nie dali u siebie szans NSI Runavik i pewnie zwyciężyli 3:0.