II liga gr. zachodnia: Tyszanie lepsi od beniaminka (wyniki)

W niedzielę piłkarze grupy zachodniej II ligi dokończyli 15. kolejkę spotkań. W spotkaniu na szczycie GKS Tychy pewnie pokonał Chrobrego Głogów 2:0. Najwięcej bramek padło na boisku w Jarocinie.

W tym artykule dowiesz się o:

To drugie spotkanie mogło się podobać nielicznie zgromadzonej publiczności. Już w pierwszej połowie mogliśmy oglądać trzy bramki, a po przerwie piłkarze Jaroty i Ruchu dołożyli kolejne trafienia. Właśnie w tej części gry podopieczni Czesława Owczarka wyraźnie dominowali nad gośćmi z Opolszczyzny. Przyjezdnych było stać jeszcze tylko na honorowe trafienie Kapłona.

- Rywale grali bardzo agresywnie, a nam tej agresji zabrakło, zwłaszcza w obronie. Jarota był lepszy, ale ten mecz się dla nas świetnie ułożył, bo przecież prowadziliśmy. Za szybko daliśmy sobie strzelić wyrównującego gola - podsumował spotkanie trener gości Andrzej Polak.

Do meczu na szczycie doszło już tradycyjnie na boisku w Jaworznie. Jednak od pierwszych minut znaczną przewagę posiadali tyszanie. Gospodarze z bramki mogli się cieszyć dopiero po pół godzinie gry. Wówczas kapitalnym uderzeniem z dystansu bramkarza gości zaskoczył Paweł Lesik. Ten sam zawodnik mógł chwilę później ponownie wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał przewrotką tym razem złapał Augustyn.

Po przerwie głogowianie próbowali odmienić losy spotkania. Gracze beniaminka tak nieskutecznie atakowali bramkę GKS, aż w końcówce sami zostali skontrowani. Doświadczony Krzysztof Bizacki płaskim strzałem w krótki róg ustalił wynik niedzielnego pojedynku. Dzięki niedzielnej wygranej tyszanie awansowali na drugą pozycję w tabeli.

Jarota Jarocin - Ruch Zdzieszowice 4:2 (2:1)

2:0 - Bizacki 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!