Liderzy na remis - wyniki sobotnich spotkań 18. kolejki II ligi gr. zachodniej

Aż pięć na siedem spotkań zakończyło się remisem w sobotnich spotkaniach II ligi grupy zachodniej. Po jednym punkcie na swoim zapisały wszystkie czołowe zespoły, przez co nie odnotowano wielkich zmian w ligowej tabeli.

W tym artykule dowiesz się o:

Hitem sobotniej rywalizacji na boiskach II ligi w grupie zachodniej miała być derbowa rywalizacja drugiego i trzeciego zespołu, czyli Miedzi Legnica i Chrobrego Głogów. Na legnicki stadion przybyła rekordowa liczba 4300 widzów, ale w pierwszej połowie kibice nie obejrzeli bramek. Druga część gry rozpoczęła się piekielnym strzałem Michała Bukraby, który otworzył wynik. Zespół Chrobrego z prowadzenia cieszył się kilkanaście minut, bo w 58. minucie piłkę odbitą wcześniej od poprzeczki skierował do siatki Marcin Nowacki. Do końca spotkania piłkarzom nie udało się już stworzyć wielu podbramkowych sytuacji i obie drużyny musiały podzielić się punktami.

Najwięcej bramek kibice obejrzeli w Żaganiu i Sosnowcu. W pojedynku Czarnych z MKS-em Kluczbork faworytem byli przyjezdni, ale spotkanie na swoją korzyść w ciągu pięciu minut rozstrzygnęli gospodarze. W 47. I 52. minucie na listę strzelców wpisali się Grzegorz Dorobek i Maciej Kononowicz, co musiało podciąć skrzydła rywalom. Wprawdzie kontaktowego gola kwadrans później zdobył Rafał Wodniok, ale była to ostatnia bramka w tym spotkaniu i zespół MKS-u wrócił do domu na tarczy.

W roli faworyta do Sosnowca jechał zespół Elany i piłkarze z grodu Kopernika potwierdzili dobrą dyspozycję, którą zaprezentowali w poprzednim meczu z Chojniczanką. Tuż przed zejściem do szatni wynik otworzył Radosław Mikołajczak, ale pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównał Adrian Marek. Elana nie dała sobie jednak wydrzeć zwycięstwa i wynik na 2:1 ustalił Damian Siędziak.

W jedynym spotkaniu rozegranym w piątek w Gdyni triumfowali piłkarze Tura, którzy wykorzystali rzut karny w ostatniej minucie spotkania. W 18. kolejce pozostało do rozegrania jeszcze jedno spotkanie - w niedzielę Jarota będzie podejmowała u siebie Calisię Kalisz.

Wyniki piątkowego i sobotnich spotkań 18. kolejki II ligi gr. zachodniej

Czarni Żagań - MKS Kluczbork 2:1 (0:0)

1:0 Dorobek 47’

2:0 Kononowicz 52’

2:1 Wodniok 68’

Nielba Wągrowiec - Ruch Zdzieszowice 1:1 (1:1)

1:0 Figaszewski 44’

1:1 Kapłon 45’

Zagłębie Sosnowiec - Elana Toruń 1:2 (0:1)

1:0 Mikołajczak 44’

1:1 Marek 50’

1:2 Sędziak 62’

Chojniczanka Chojnice - Energetyk ROW Rybnik 1:1 (0:1)

0:1 Gajewski 45’

1:1 Tatara 72’

Miedź Legnica - Chrobry Głogów 1:1 (0:0)

0:1 Bukraba 46’

1:1 Nowacki 58’

Bytovia Bytów - Raków Częstochowa 1:1 (0:1)

0:1 Napora 15’

1:1 Kłos 49’

Górnik Wałbrzych - GKS Tychy 0:0

Bałtyk Gdynia - Tur Turek 0:1 (0:0)

0:1 Adamiec 90’(k.)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!