Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Nowe stroje piłkarskiej reprezentacji Polski (foto)

We wtorek na Stadionie Miejskim we Wrocławiu zostały zaprezentowane stroje w jakich piłkarska reprezentacja Polski rozgrywać będzie mecze podczas Euro 2012. Co warte podkreślenia na koszulkach nie ma orzełka, jest natomiast logo Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Artur Długosz
Artur Długosz

Firma Nike przedstawiła we Wrocławiu oficjalne stroje meczowe reprezentacji Polski. Nowy komplet strojów zaprezentowano na 22 zawodnikach. - Koszulka domowa zainspirowana została polską flagą - najbardziej uniwersalnym i najważniejszym symbolem narodowym. Nowe stroje są lżejsze i bardziej wytrzymałe niż poprzednie, a przy tym najbardziej przyjazne środowisku w historii futbolu. Każdy wykonany jest z poliestru, który w 100 procentach wyprodukowano w procesie recyklingu. W sumie do produkcji każdego kompletu wykorzystano około trzynastu plastikowych butelek, z czego osiem do wyprodukowania koszulki a pięć do spodenek - powiedział Florent Dumont, członek zespołu projektantów firmy Nike.

Podczas prezentacji pojawiło się 21 zawodników. Zabrakło jedynie Roberta Lewandowskiego. Firma Nike zaprezentowała dwa rodzaje koszulek. Pierwszą na mecze domowe oraz drugą na mecze wyjazdowe. Na koszulkach znalazło się trójwymiarowe logo PZPN, napis Polska, logo producenta firmy Nike, a na ramieniu okrągła naszywka z logo Euro 2012. Co ważne, nie ma na niej orzełka. - Jeżeli chodzi o orzełka to wpisany jest on w trójwymiarowe logo PZPN, a ja gram dla Polski bez względu na to czy na koszulce jest czy nie - komentował Dariusz Dudka. O nowych strojach wypowiedział także kapitan reprezentacji, Jakub Błaszczykowski. - Stroje mają być wygodne i to jest najważniejsze. Jest różnica, bo czuć, że są bardziej dopasowane, bardziej przylegają do ciała, aczkolwiek to nie jest taki wyzacznik, który zmieni wiele. Umiejętności pojedynczych zawodników koszulka nam na pewno nie poprawi, aczkolwiek wydaje mi się, że wizualnie pozytywnie to wszystko odbieram - podkreślił zawodnik Borussii Dortmund.

Strój zaprojektowano w oparciu o polskie barwy narodowe. - Firma Nike jest dumna z tego, że może wspierać polskich zawodników i umożliwić im grę w najbardziej innowacyjnym i zaawansowanym stroju w historii. Nowe stroje mają nie tylko symbolizować narodowe barwy i dumę, ale także dać zawodnikom wymierną przewagę nad przeciwnikiem na boisku - powiedział Christophe Merkel General Manager Nike Poland.

Stroje wykonane zostały z materiału o nazwie Atom, dzięki czemu koszulka waży jedyne 149 gramów i jest najlżejszą wyprodukowaną przez Nike koszulką piłkarską w historii. Materiał jest także o 110 procent bardziej wytrzymały i ma znacznie lepszą przepuszczalność powietrza. Dodatkowe włókna Dri Release zapewniają komfort i zwiększone odprowadzanie wilgoci.

Dopasowany krój zmniejsza ryzyko pociągnięcia za koszulkę przez przeciwnika, a siateczkowe panele gwarantują jeszcze lepszą wentylację. Dzięki rozmieszczeniu ich w strategicznych miejscach, powietrze łatwo dostaje się pod koszulkę i dodatkowo chłodzi zawodnika. Spodenki mają prosty, nieco wydłużony krój, posiadają też specjalne otwory wentylacyjne dla lepszego odprowadzania wilgoci, które umieszczone zostały po linią pasa oraz u podstawy kręgosłupa.

4eb94e753e1ca496023639.jpg"Domowa" koszulka reprezentacji Polski

4eb94ec0152e3053291078.jpg"Wyjazdowa" koszulka reprezentacji Polski

Nowe stroje po raz pierwszy zostaną wykorzystane podczas meczu Polska - Włochy, który odbędzie się 11 listopada we Wrocławiu. Co ciekawe wykorzystany w koszulce poliester stworzono z przetworzonych powtórnie plastikowych butelek. Cała koszulka waży jedynie 149 gramów i jest najlżejszą wyprodukowaną przez Nike koszulką piłkarską w historii. - Koszulka jest bardziej obcisła i bardziej leży przy ciele. To na pewno też nadaje sylwetkę zawodnikowi. Materiał też jest przyjemny dla ciała - podsumował Dudka.

4eb95d1b6545f281749449.jpgReprezentacja w nowych strojach / fot. Artur Długosz

4eb95d4bd951b184332038.jpgDariusz Dudka, Jakub Błaszczykowski i Damien Perquis /fot. Artur Długosz

4eb95d794dcec307393181.jpgNowa koszulka biało-czerwonych /fot. Artur Długosz

4eb95dad25298118169622.jpgDamien Perquis w nowych stroju... / fot. Artur Długosz

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (156):

Zobacz więcej komentarzy (143)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×