Grad goli w sparingu Lecha z reprezentacją Polski U-21

W spotkaniu sparingowym rozegranym na stadionie we Wronkach Lech Poznań przegrał z reprezentacją Polski U-21 3:4. Hat-tricka w szeregach biało-czerwonych skompletował Arkadiusz Woźniak.

Szymon Mierzyński

Jak na potyczkę kontrolną widowisko było ciekawe. Oba zespoły wyszły na murawę usposobione bardzo ofensywnie. Pierwsze fragmenty należały zdecydowanie do ekipy Stefana Majewskiego, która w ciągu trzech minut zdobyła dwa gole. Najpierw po świetnym podaniu Pawła Wszołka skutecznie z ostrego kąta uderzył Arkadiusz Woźniak, a niedługo później asystujący wystąpił w roli strzelca, trafiając do siatki głową po kapitalnym dośrodkowaniu Miłosza Przybeckiego. Obie akcje były doskonale przeprowadzone i nie powstydziłyby się ich nawet silne europejskie kluby.

Lech dostał od drużyny Stefana Majewskiego dwa ciosy, ale nie zamierzał odpuszczać. Poznaniacy długo jednak mieli problem z wypracowaniem stuprocentowej sytuacji. Często uderzali z dystansu, lecz jakość tych prób była daleka od oczekiwanej. Przełom nastąpił dopiero w 40. minucie, gdy Jakub Wilk pokonał Filipa Kurto strzałem z bliska (centrował Bartosz Ślusarski).

W przerwie trener Jose Maria Bakero dokonał aż pięciu zmian i przyniosły one znaczną poprawę gry Kolejorza. W 47. minucie Siergiej Kriwiec dośrodkował w pole karne, a brzuchem piłkę do siatki skierował rekonwalescent Manuel Arboleda. Kilka minut później na tablicy wyników było już 3:2 dla lechitów. Tym razem białoruski pomocnik wywalczył rzut karny. Vojo Ubiparip nie zdołał go wykorzystać (Tomasz Ptak obronił), ale dobitka Mateusza Możdżenia znalazła już drogę do siatki.

Poznaniacy odrobili zatem dwubramkową stratę i to z nawiązką. Ostatnie dwa słowa należały jednak do kadry Stefana Majewskiego, a konkretniej do Woźniaka. Kapitalnie dysponowany tego dnia napastnik KGHM Zagłębia Lubin wpisał się na listę strzelców w 66. i 71. minucie. W obu przypadkach oddawał zaskakujące strzały, nie dając Krzysztofowi Kotorowskiemu najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Ładna była zwłaszcza ostatnia bramka, gdy 21-letni piłkarz trafił futbolówkę tyłem głowy i niczym spadający liść przeleciała ona nad bezradnym "Kotorem", lądując w siatce.

W przypadku Kolejorza środowy sparing był przede wszystkim szansą podtrzymania rytmu meczowego dla graczy, którzy nie wyjechali na zgrupowania swoich reprezentacji. Kadrowicze natomiast odbyli ostatni sprawdzian przed poniedziałkowym spotkaniem eliminacji mistrzostw Europy U-21 z Mołdawią. Trzeba przyznać, że na tę potyczkę można oczekiwać z umiarkowanym optymizmem. Doszło wprawdzie do kilku błędów w obronie, ale potencjał ofensywny biało-czerwonych jest naprawdę duży. Oprócz znakomicie dysponowanego Woźniaka, trener Stefan Majewski może posłać do boju także Pawła Wszołka czy Artura Sobiecha. Ten ostatni w środę nie wystąpił, gdyż był oszczędzany na spotkanie o stawkę.

Lech Poznań - Polska U-21 3:4 (1:2)
0:1 - Woźniak 14'
0:2 - Wszołek 16'
1:2 - Wilk 40'
2:2 - Arboleda 47'
3:2 - Możdżeń 54'
3:3 - Woźniak 66'
3:4 - Woźniak 71'

Lech Poznań: Kotorowski - Kikut (46' Kędziora), Wołąkiewicz (46' Arboleda), Zaniewski (46' Djurdjević), Henriquez (46' Bruma), Injac (46' Kriwiec), Drygas, Możdżeń (77' Pietras), Wilk (78' Kotwica), Ślusarski, Ubiparip (64' Jakóbowski).

Polska U-21: Kurto (46' Ptak) - Oleksy, Krychowiak, Jędrych, Wichtowski (64' Malarczyk), Ałdaś (64' Kucharczyk), Rakowski (64' Lisowski), Matras (64' Borysiuk), Przybecki (64' Kupisz), Wszołek, Woźniak.