Serie A: Boruc wybrany najlepszym piłkarzem meczu z Milanem! Zobacz znakomite interwencje Polaka (wideo)

W 11. ligowym występie w tym sezonie po raz 6. czyste konto zachował Artur Boruc. Polski bramkarz przez większą część meczu z mistrzem Włoch był niemal bezrobotny, ale w końcówce w świetnym stylu obronił strzał Pato i wygrał z nim pojedynek sam na sam.

Konrad Kostorz

-> Więcej o meczu Fiorentina - Milan i pozostałych sobotnich spotkaniach Serie A <-

Artur Boruc w sobotni wieczór na Stadio Artemio Franchi musiał interweniować czterokrotnie. Przed przerwą obronił uderzenie z dystansu Clarence'a Seedorfa (1:01 na filmie). W 78. minucie najpierw zbił na słupek strzał Alexandre'a Pato (1:32), a po kilku sekundach wybronił poprawkę Urby Emmanuelsona z najbliższej odległości. Tuż przed końcowym gwizdkiem polski golkiper wygrał pojedynek jeden na jeden z Pato (1:47).

Portal tuttomercatoweb.com docenił dobrą postawę Boruca i przyznał mu notę "7" w 10-stopniowej skali. Goal.com z kolei uznał, że 31-latek był najlepszym piłkarzem na boisku i wyróżnił go tytułem piłkarza meczu! Boruc zebrał ocenę "7.5". "W wielu przypadkach zatrzymał Milan. Zdołał uniknąć drobnych błędów, które często mu się przydarzają. Popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, które uratowały jego drużynie remis" - napisano w uzasadnieniu. Równie wysoko ocenieni zostali tylko Thiago Silva oraz Zlatan Ibrahimović.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)