Dusan Kuciak: Rekordy bardziej interesują dziennikarzy niż zawodników

Kibice stołecznego zespołu już docenili grę Kuciaka. Wybrali Słowaka zawodnikiem miesiąca za październik. Jeśli Kuciak dalej będzie niepokonany w lidze ma szanse zostać piłkarzem listopada. Słowak nie krył zaskocznie wyborem. - Nawet o tym nie wiedziałem. Ja nie zaglądam do internetu, do gazet, bo jeszcze nie znam na tyle dobrze języka polskiego, abym mógł sobie poczytać - oznajmił Kuciak.

Marcin Frączak

Słowak nie skapitulował w siedmiu kolejnych meczach Legii w Ekstraklasie. Po raz ostatni w lidze polskiej wyciągał piłkę z siatki 18 września, kiedy to Legia przegrała 1:2 derby z Polonią przy Konwiktorskiej. Słowaka pokonał wtedy w 75. minucie Albańczyk Edgar Cani , którego gol dał wygraną Polonii.

Napastnicy siedmiu kolejnych rywali ligowych Legii, a więc zawodnicy GKS Bełchatów, Wisły Kraków, Ruchu Chorzów, Widzewa Łódź, Lecha Poznań, Jagiellonii Białystok i Lechii Gdańsk nie znaleźli sposobu na Kuciaka. - To oczywiście powód do zadowolenia, ale to nie jest najważniejsze. Naszym głównym celem są trzy punkty w każdym meczu, a nie gra na zero z tyłu - powiedział Kuciak.

Słowak jednak doskonale wie, przez ile minut nie musiał sięgać w lidze do siatki. - Przed meczem z Lechią było 555 minut. Ten numer mi się bardzo podobał. Teraz jest 645 - dodał Kuciak, który dość spokojnie podchodzi do kwestii bicia rekordów.

Rekordzistą ligi polskiej jest Piotr Czaja , który w koszulce GKS Katowice i Ruchu Chorzów był niepokonany przez 1005 minut. Kazimierz Sidorczuk , jako bramkarz Lecha Poznań nie puścił gola przez 834 minuty. Trzeci w klasyfikacji, uwzględniającej minuty w kolejnych meczach bez puszczonego gola, jest były bramkarz Legii Warszawa, Władysław Grotyński , który zachowywał czyste konto przez 762 minuty.

Jak daleko zabrnie Kuciak? - Nas, zawodników takie rekordy, aż tak strasznie nie interesują. To dziennikarze liczą bramkarzom minuty. My gramy po to, aby zdobywać punkty - powiedział Kuciak, który może mocno poprawić swoje osiągnięcie. Zanim piłkarze udadzą się na urlopy, Legia w lidze w tym roku zagra dwa razy z Zagłębiem Lubin, z Koroną Kielce oraz z Cracovią. Nazwy tych drużyn nie muszą przyprawiać Kuciaka o drżenie łydek.