LM: Jak w meczu z Interem wypadli Polacy z Trabzonsporu? Zobacz interwencję "Głowy" i słupek "Mierzeja" (wideo)

Adrianowi Mierzejewskiemu zabrakło centymetrów, by zostać bohaterem kibiców Trabzonsporu w potyczce z Interem. Mocna "główka" Polaka wylądowała jednak na słupku. Wcześniej Turków od utraty gola uchroniła interwencja klatką piersiową Arkadiusza Głowackiego.

Oceny piłkarzom za pojedynek w Trabzonie przyznał portal goal.com. Arkadiusz Głowacki za swój 90-minutowy występ otrzymał notę "6.5" w 10-stopniowej skali. "Uniknął ewidentnych błędów. Coutinho i Zarate byli dla niego największym zagrożeniem, ale zdołał się im przeciwstawić" - napisano w uzasadnieniu. Jego partner ze środka obrony, Giray Kacar dostał "6". Łącznie pięciu podopiecznych Senola Gunesa zostało wyżej ocenionych od "Głowy".

Na ostatnie 26 minut wprowadzony został Adrian Mierzejewski. Ofensywny pomocnik polskiej kadry wniósł nieco ożywienia do gry i otrzymał notę "6". "Prawie wygrał dla Trabzonsporu ten mecz, jednak jego potężny strzał głową zatrzymał się na słupku" - podsumowano.

Skrót meczu Trabzonspor - Inter. Interwencja Głowackiego od 1:50, strzał w słupek Mierzejewskiego od 2:19: