Sobota nie dla Zawiszy / Wyniki sobotnich spotkań 1. kolejki II ligi gr. zachodniej

Piłkarze bydgoskiego Zawiszy po dziesięciu latach powrócili do rozgrywek centralnych. Do pełni szczęścia zabrakło zwycięstwa nad MKS-em Kluczbork, który pokonał gości z Pomorza 2:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Sobotnie spotkanie oglądało blisko trzy tysiące kibiców, w tym również ponad 200-osobowa grupa fanów z Bydgoszczy. Przyjezdni mieli powody do zadowolenia już w dziewiątej minucie, kiedy Marcin Łukaszewski pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Bajerze. Bydgoszczanie mogli zdobyć kolejne bramki, ale dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Świtała.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się jednobramkowym prowadzeniem gości, zamieszanie w polu karnym wykorzystał Waldemar Sobota, który przelobował Kowalskiego. Trzeba przyznać, że bramka dla gospodarzy padła dość niespodziewanie, bowiem do 33. minuty to bydgoszczanie byli stroną przeważającą i kontrolującą przebieg gry.

Skuteczność to właśnie ten element, który zadecydował o wyniku sobotniego starcia. Wobec wyraźnej przewagi gości, podopieczni Andrzeja Polaka ograniczyli się do kontrataków. Jeden z nich zakończył się powodzeniem w 62. minucie. Doskonałe w pole karne dograł Wojciech Hober, ale strzał Piotra Sobotty dobrze sparował Kowalski. Bezpańską piłkę najszybciej zauważył Sobota, który po raz drugi w tym meczu pokonał golkipera Zawiszy.

Bydgoszczanie w ostatnich 15 minutach starali się jeszcze zmienić losy sobotniego pojedynku, ale dobrze spisywała się obrona MKS-u, choć w 85. minucie gorąco zrobiło się pod polem karnym gospodarzy. Mariusz Cichowlas wygrał pojedynek ze Świtałą, ale w tej sytuacji arbiter dopatrzył się przewinienia piłkarza Zawiszy. Spore pretensje po tym zdarzeniu do sędziego miał szkoleniowiec bydgoszczan - Piotr Tworek, który długo nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra.

Inauguracyjne spotkanie mogło się podobać licznie zgromadzonej publiczności, choć bardziej sprawiedliwym rezultatem byłby remis. Trzeba jednak przyznać, że sobotni mecz toczył się w anormalnych warunkach pogodowych, a wysoka temperatura i duża wilgotność powietrza z pewnością nie pomagała piłkarzom obu drużyn. Przed meczem doszło też do małych przepychanek w sektorze gości, wskutek czego ochrona musiała użyć gazu łzawiącego.

MKS Kluczbork - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (1:1)

0:1 - Łukaszewski (k.) 9'

1:1 - Sobota 33'

2:1 - Sobota 62'

MKS Kluczbork:Świtała - Cieślak, Nowacki, Jagieniak, Adamczyk - Hober (79' Stępień), Glanowski (59' Luberda), Kazimierowicz, Nitkiewicz (52' Jasiński) - Sobota, Sobotta.

Zawisza Bydgoszcz: Kowalski - Cuper, Tomczak, Łukaszewski, M. Kozłowski (70' Suchecki) - Szczepan, Loliga (70' Dah), Piętka, A. Kozłowski (56' Cichowlas) - Bajera, Szal.

Żółte kartki: Adamczyk, Nitkiewicz, Hober, Kazimierowicz (MKS).

Widzów: 3000.

W innych meczach:

Raków Częstochowa - Lechia Zielona Góra 1:1 (0:0)

0:1 - Topolski 58'

1:1 - Zachara 70'

Czarni Żagań - Miedź Legnica 0:2 (0:0)

0:1 - Musiałowski 59'

0:2 - Garuch 90'

Gawin Królewska Wola - Elana Toruń 0:0

Chemik Police - Nielba Wągrowiec 2:5 (1:3)

1:0 - Wania 26'

Polonia Słubice - Kotwica Kołobrzeg 1:0 (0:0)

1:0 - Marcinkowski 70'

Jarota Jarocin - Unia Janikowo / nd 27.06.2008 godz. 16:00

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!