Serie A: Milan zdystansował Juventus i pierwszy raz w sezonie prowadzi w tabeli!

Bohaterem Rossonerich w pierwszym meczu 13. kolejki został niezawodny Zlatan Ibrahimović. Szwed wymusił faul Kachy Kaładze zasługujący na drugą żółtą kartkę i sam wykorzystał rzut karny. Obrońcy tytułu pierwszy raz w sezonie przewodzą stawce 20 drużyn.

Konrad Kostorz

Massimiliano Allegri nieoczekiwanie nie włączył do meczowej "18" Alexandre'a Pato. Od 1. minuty zagrali za to Robinho, Mario Yepes oraz Massimo Ambrosini, a także bramkarz Marco Amelia. Pierwsze 45 minut należało do Rossonerich, którzy jednak na poważnie nie zagrozili Sebastienowi Frey'owi. Największe emocje wzbudziło... rozpylenie gazu łzawiącego na trybunach, na skutek czego spotkanie zostało przerwane, a wielu kibiców opuściło trybuny. Najlepszą okazję stworzyli sobie Rossoblu - w 35. minucie Lucas Pratto uderzył centymetry obok słupka.

Do kluczowego wydarzenia doszło w 55. minucie. Wtedy wieloletni obrońca Milanu Kacha Kaładze spóźnił się z interwencją i musiał ratować się faulem na Zlatanie Ibrahimoviciu. W efekcie Gruzin wyleciał z boiska, a szwedzki gwiazdor bez trudu wykorzystał karnego. Po 5 minutach powinno być 2:0, jednak katastrofalnie z najbliższej odległości spudłował Robinho. Czego nie dokonał Brazylijczyk, powiodło się Antonio Nocerino. Były zawodnik Palermo z 3 metrów wykorzystał świetne podanie Kevina-Prince'a Boatenga.

Milan, który tak fatalnie spisywał się w pierwszych kolejkach, od czasu porażki 0:2 z Juventusem odniósł 7 zwycięstw i zanotował jeden remis. Obrońcy tytułu stracą przodownictwo w tabeli, jeśli Bianconeri w niedzielę pokonają Cesenę.

Genoa - AC Milan 0:2 (0:0)
0:1 - Ibrahimović 56' (k.)
0:2 - Nocerino 79'

Czerwona kartka: Kaładze /55' za drugą żółtą/ (Genoa).