Zdarzył się cud - polskie media o awansie Wisły Kraków

Aby awansować do kolejnej rundy rozgrywek Ligi Europejskiej Wisła Kraków potrzebowała cudu. Do awansu potrzebne było jej zwycięstwo z Twente Enschede oraz strata punktów przez angielski Fulham. Obydwa warunki zostały spełnione.

Damian Gapiński

Przegląd Sportowy: Niezwykły awans Wisły

Nieprawdopodobne, ale prawdziwe! Wisław awansowała, bo pokonała Twente, a Odense w przedłużonym czasie odebrało wygraną Fulham. Spełnił się cudowny, jakże piękny scenariusz.

Gazeta Wyborcza: Duńczycy pomogli Wiśle, awans w ostatniej minucie!

Cud w Londynie i w Krakowie! Wisła awansowała do 1/16 finału Ligi Europejskiej! To wydawało się niemożliwe, ale stało się faktem. Wisła wygrała z niepokonanym Twente Enschede, a Fulham tylko zremisowało z Odense. Duńczycy gola na wagę awansu krakowian zdobyli w 93 minucie!

Gazeta Krakowska: Rzutem na taśmę w Lidze

Warto wierzyć w cuda, a już szczególnie w te piłkarskie!!! Taki cud wydarzył się w środę w Krakowie i Londynie. Wisła przy ul. Reymonta zrobiła swoje, ale zwycięstwo z Twente nic by jej nie dało, gdyby nie Odense, które wyrównało w 90 minucie meczu z Fulham. To dało awans "Białej Gwieździe", która w Lidze Europy zagra również wiosną!

Polska The Times: 2:1 i awans Białej Gwiazdy!

Krakowianie, aby awansować do dalszych gier LE, musieli wygrać środowy mecz i liczyć na to, że Fulham nie pokona Odense. Choć wydawało się to nieprawdopodobne, oba warunki zostały spełnione. Duńczycy bramkę dającą remis 2:2 w spotkaniu w Londynie zdobyli w ostatnich sekundach. W spotkaniu z Twente Enschede Wisła miała nieco ułatwione zdanie, gdyż trener gości posłał do boju zespół bez kilku podstawowych piłkarzy.

Rzeczpospolita: Stał się cud: Wisła awansowała

Piłkarze Wisły musieli wygrać z Twente i liczyć na to, że Fulham nie pokona u siebie Odense. Nie chcieli nasłuchiwać wieści z Londynu, powtarzali, że chcą wygrać ostatnie w tym roku spotkanie, żeby uratować jesienną rundę. Trener Co Adrianse wystawił do gry rezerwowych bramkarza i obrońców, co ułatwiło zadanie Wiśle. Kazimierz Moskal grał o swoją posadę – ryzykował, posadził na ławce Patryka Małeckiego i Ivicę Ilieva. Do przerwy było 1:1, na gola Łukasza Garguły odpowiedział Luuk de Jong, ale w pierwszej minucie drugiej połowy podanie Sergeia Pareiki na bramkę zamienił Cwetan Genkow.

Fakt: Zdarzył się cud. Wisła awansowała!

Wisła Kraków wygrała mecz z Twente Enschede 2:1. Mimo zwycięstwa, mistrzowie Polski schodzili z boiska z opuszczonymi głowami. Po chwili nastąpił szał radości. Odense strzeliło gola Fulham w 93. minucie i to Wisła, obok Holendrów, wywalczyła awans do 1/16 finału Ligi Europejskiej.

Super Express: To cud! Wisła gra dalej w Lidze Europejskiej

Szok! Wydawało się, że Wisła nie ma żadnych szans na awans do 1/16 finału Ligi Europejskiej. Uratować mógł ją tylko cud. I cud się wydarzył! Decydujący o awansie mistrzów Polski gol padł już po zakończeniu starcia w Krakowie, w ostatniej sekundzie spotkania w Londynie!