Bundesliga: Gladbach tylko punkt za Borussią i Schalke, Sobiech i Polanski nie błysnęli (wideo)

Zakończyła się runda jesienna 49. sezonu Bundesligi. W ostatnim meczu Borussia M'gladbach z kłopotami pokonała Mainz, w barwach którego wystąpił Eugen Polanski. Wcześniej kolejny zawód przeżyli fani Hannoveru, który pozostaje bez wygranej od 8 meczów.

W tym artykule dowiesz się o:

Czerwone Diabły, które przed tygodniem sensacyjnie wywiozły punkt z Dortmundu, przespały pierwszą połowę meczu z Hannoverem. W 13. minucie Mathias Abel nie przeciął dalekiego podania Sofiana Chaheda, dzięki czemu Mohammed Abdellaoue stanął oko w oko z Kevinem Trappem i nie zmarnował okazji.

Gospodarze wyrównali dopiero po 68 minutach, kiedy Olcay Sahan zagrał w pole karne, a Adam Nemec zdecydował się na odważny strzał z pierwszej piłki w długi róg. Kilka sekund później mogło być 2:1, ale Ron-Robert Zieler wygrał pojedynek jeden na jeden z Konstantinosem Fortounisem. W 72. minucie Mirko Slomka wpuścił do gry Artura Sobiecha.

Polak był widoczny. 10 minut przed końcem dryblował w polu karnym i oddał nieznacznie niecelny strzał. W końcówce nieco więcej z gry mieli gospodarze, ale ich dążenia do objęcia prowadzenia pokrzyżowało wyrzucenie z boiska Itaya Shechtera, który brutalnie zaatakował od tyłu Manuela Schmiedebacha.

Gole Abdellaoue i Nemeca:

Powrót po kontuzji Marco Reusa zrobił ogromną różnicę w grze Gladbach. Borussia tydzień temu nie stworzyła prawie żadnej okazji w Augsburgu, a przeciwko Mainz prowadziła już po 5 minutach. Reus wymanewrował całą defensywę prostopadłym podaniem do Patricka Herrmanna, który wykorzystał sytuację sam na sam.

Ekipa Luciena Favre'a mogła strzelić kolejne gol, jednak była niedokładna. Z drugiej strony goście z Moguncji, którzy nie przegrali od 29 października, nie zamierzali tanio sprzedawać skóry i kilka razy zmusili do wysiłku Marca-Andre ter Stegena. Całkiem nieźle spisywał się Eugen Polanski, który wystąpił w FSV po pierwszy od ponad półtora miesiąca.

Reprezentant Polski wykonał sporo celnych podań, w tym także w pole karne przeciwników. Nieskuteczni byli jednak Sami Allagui oraz Eric-Maxim Choupo-Moting. Zmęczony Polanski opuścił murawę w 73. minucie. Końcówka należała do drużyny Thomasa Tuchela, ale bez efektu bramkowego pomimo licznych uderzeń na bramkę Gladbach.

FC Kaiserslautern - Hannover 96 1:1 (0:1)

0:1 - Abdellaoue 13'

1:1 - Nemec 68'

Czerwona kartka: Shechter /87' za kopnięcie rywala bez piłki/ (Kaiserslautern).

Borussia Moenchengladbach - FSV Mainz 05 1:0 (1:0)

1:0 - Herrmann 5'