Francja: Krychowiak w nowym klubie wyróżnił się... czerwoną kartką

Grzegorz Krychowiak przeniósł się z Ligue 1 do Ligue 2, by grać częściej. I rzeczywiście w FC Nantes z miejsca stał się piłkarzem pierwszego składu. Jednak na początku 2012 roku będzie czekała go przymusowa przerwa w występach.

Konrad Kostorz

W połowie listopada Grzegorz Krychowiak na zasadzie wypożyczenia przeniósł się z Bordeaux do Nantes. Tym samym powrócił do Ligue 2 po niespełna półrocznej przerwie.

Transfer dobrze zrobił 21-latkowi, który wciąż liczy na udział w EURO 2012. Trener Kanarków Landry Chauvin wystawiał go od 1. minuty w każdym z dotychczasowych czterech ligowych meczów. Co ważne, "Krycho" występuje w nowym klubie jako defensywny pomocnik, a więc na swojej nominalnej pozycji.

Krychowiak we wcześniejszych meczach nie opuszczał murawy przed końcowym gwiazdkiem. Tak stałoby się zapewne również we wtorek, ale w 68. minucie Polak zobaczył czerwoną kartkę, choć wcześniej nie miał na koncie "żółtka"! Mimo to piłkarze Nantes pokonali na wyjeździe 2:0 Amiens i awansowali na 11. miejsce w tabeli.