Premier League: Komplet zwycięstw gości, przełamanie Chelsea

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Za nami cztery spotkania 20. kolejki Premier League. We wszystkich zwyciężali goście. Po kilku niepowodzeniach przełamała się londyńska Chelsea, która pokonała Wolverhampton Wanderers 2:1.

W tym artykule dowiesz się o:

W czterech ostatnich potyczkach The Blues zainkasowali zaledwie trzy oczka, dlatego na stadion Molineux jechali z duszą na ramieniu. Zdołali osiągnąć sukces, ale komplet punktów przyszedł im z dużym trudem. Pierwsza połowa była dość przeciętna, lecz w drugiej emocji nie zabrakło. Zespół Andre Villasa Boasa prowadził po ładnym trafieniu Ramiresa i przejął kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Wszystko wskazywało na to, że skromne 1:0 goście dowiozą do ostatniego gwizdka sędziego.

Wilki walczyły jednak do końca i w 85. minucie trybuny oszalały po mocnym uderzeniu Stephena Warda. Mick McCarthy miał w garści to na co liczył, zaś portugalski opiekun Chelsea godził się powoli z piątym meczem bez zwycięstwa i coraz realniejszą perspektywą utraty pracy. The Blues wzięli się jednak w garść i ostatecznie wyszarpnęli trzy punkty. Decydujący gol padł w 89. minucie, gdy Frank Lampard trafił z bliska po szybkiej akcji kombinacyjnej. Londyńczycy mają aktualnie 37 punktów i zwycięstwo z Wolverhampton to dopiero ich pierwszy krok do pogoni za ścisłą czołówką.

Do największej niespodzianki doszło na Villa Park. Aston Villa, która w sobotę pokonała na wyjeździe Chelsea, tym razem uległa Swansea City 0:2. Przegrał także inny pogromca faworyta. Blackburn Rovers (dwa dni temu zwyciężył na Old Trafford) musiał uznać wyższość Stoke City.

W pojedynku beniaminków lepszy był ten z Norwich. City zwyciężyli w Londynie z Queens Park Rangers 2:1. Jako pierwsi prowadzili gospodarze, ale zdobywca bramki Joey Barton otrzymał czerwoną kartkę i właśnie to zdecydowało, że ostatecznie trzy oczka zgarnęły Kanarki.