Sparingowo: Lechia pokonała Olimpię

W przeddzień wyjazdu na drugi obóz przygotowawczy do Turcji, Lechia Gdańsk pokonała w sparingu rozegranym w Malborku Olimpię Grudziądz 2:0. Bramki dla biało-zielonych zdobyli Piotr Wiśniewski oraz Adam Duda.

Michał Gałęzewski

Trener Lechii, Paweł Janas skorzystał w meczu z 21 piłkarzy, w tym dwóch testowanych napastników - Aleksandrsa Cekulajevsa z JK Transu Narva i Karola Lewandowskiego z Elany Toruń. Z powodu kontuzji nie zagrali Tomasz Dawidowski, Josip Tadić, Marko Bajić, Mateusz Machaj i Patryk Tuszyński. Przez pełne 90 minut zagrał tylko Marcin Pietrowski, reszta zawodników zmieniła się po połowie.

Już początek należał do biało-zielonych. Aktywny był Piotr Wiśniewski, który w końcu zdobył bramkę w 8. minucie spotkania. W 30 minucie spotkania jako drugi bramkarza Olimpii pokonał Marcin Pietrowski, jednak sędzia odgwizdał spalonego i nie zaliczył gola.

W drugiej połowie mimo że zagrali zmiennicy Lechii, obraz gry nie uległ zmianie. W 52 minucie bramkę na 2:0 zdobył Adam Duda, który od jakiegoś czasu puka do pierwszego zespołu.

Lechia Gdańsk - Olimpia Grudziądz 2:0 (1:0)
1:0 - Wiśniewski 8'
2:0 - Duda 52'

Olimpia: Wróbel - Kokoszka, Dąbrowski, Kowalski, Ratajczak - Grischok, Kryszak, Metelka, Frańczak, Dziedzic, Cieśliński, Sulej, Ruszkul, Białek, Domżalski, Ceglarz.

Lechia (I połowa): Buchalik - Deleu, Vućko, Janicki, Airapetian - Lukjanovs, Surma, Pietrowski, Poźniak, Wiśniewski - Cekulajevs.

Lechia (II połowa): Małkowski - Pietrowski, Bąk, Kożans, Andriuskevicius - Kostrzewa, Popielarz, Duda, Nowak, Bobrowski - Lewandowski.