Premier League: Chelsea zawiodła i nie wygrała z beniaminkiem

Chelsea Londyn zawiodła w meczu 22. kolejki Premier League. Nie potrafiła wygrać z beniaminkiem Norwich City i czwarte z rzędu zwycięstwo nie stało się faktem.
Bartosz Zimkowski

Spotkanie na Carrow Road zapowiadało się bardzo ciekawie, ponieważ Norwich i Chelsea wygrały po trzy ostatnie mecze. Tym razem kibice zawiedli się, ponieważ nie zobaczyli ani jednego gola. Tradycyjnie bramki nie zdobył Fernando Torres, chociaż od pierwszej minuty pojawił się na Carrow Road. Boisko opuścił niecały kwadrans przed końcem.

Szansę gry w podstawowym składzie otrzymał Frank Lampard, jednak opuścił murawę jeszcze w pierwszej połowy z powodu kontuzji. Zastąpił go Florent Malouda, który także narzeka na nieregularne występy w składzie Chelsea. W drugiej połowie w wyśmienitej sytuacji znalazł się Torres, lecz jak się już rzekło - Hiszpan bramki nie zdobył.

Aż siedem goli zobaczyli kibice na Craven Cottage. Świetną formą błysnął Clint Dempsey, który w drugiej połowie spotkanie Fulham - Newcastle United popisał się klasycznym hat-trickiem. Amerykanin ma już na koncie dziewięć trafień i powoli dogania czołówkę.

Fantastycznie zagrał za to wypożyczony z Los Angeles Galaxy Robbie Keane. Irlandczyk po raz pierwszy zagrał od pierwszej minuty po powrocie do Premier League i uświetnił to zdobyciem dwóch bramek. The Villans zdobyli cenne trzy punkty na Molineux, gdzie ograli Wolverhampton Wanderers.

***

Sensacyjnie z przedostatnim zespołem przegrał Liverpool. Lepsi od The Reds okazali się piłkarze Boltonu Wanderers. Kłusaki zagrały już bez swojego czołowego defensora Gary'ego Cahilla, który jest już graczem Chelsea Londyn. Tymczasem dość niespodziewanie Bolton poradził sobie z The Reds. Liverpool gra coraz słabiej, a Kenny Dalglish po wielkich, letnich transferach nie jest w stanie poprowadzić swojej drużyny do walki choćby o Ligę Europejską. Jego zespół wygrał w tym sezonie zaledwie dziewięć meczów z 22. możliwych. Nie pomógł nawet Steven Gerrard, który od kilku spotkań regularnie pojawia się w podstawowym składzie klubu z Anfield.

Wyniki sobotnich meczów 22. kolejki Premier League:

Norwich City - Chelsea Londyn 0:0

Everton - Blackburn Rovers 1:1 (1:0)
1:0 - Cahill 24'
1:1 - Goodwillie 72'

Fulham Londyn - Newcastle United 5:2 (0:1)
5:2 - Dempsey 89'

Queens Park Rangers - Wigan Athletic 3:1 (2:0)
1:0 - Helguson (k.) 33'
2:0 - Buzsaky 45'
2:1 - Rodallega 66'
3:1 - Smith 81'

Stoke City - West Bromwich Albion 1:2 (0:1)
0:1 - Morrison 35'
1:1 - Jerome 86'
1:2 - Dorrans 90'

W 72. minucie Jonathan Walters (Stoke City) nie wykorzystał rzutu karnego (Ben Foster obronił).

Sunderland - Swansea City 2:0 (1:0)
1:0 - Sessegnon 14'
2:0 - Gardner 85'

Wolverhampton Wanderers - Aston Villa 2:3 (2:1)
0:1 - Bent (k.) 11'
1:1 - Kightly 21'
2:1 - Edwards 31'
2:2 - Keane 51'