Bundesliga: Genialny mecz Polaków! Błaszczykowski i Lewandowski bohaterami BVB

Borussia Dortmund rozpoczęła rundę wiosenną od niezwykle efektownego zwycięstwa w Hamburgu. Po dwa gole zdobyli Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski, których występ można określić dwoma słowami - klasa światowa!

Konrad Kostorz

Borussia świetnie zaczęła mecz na Imtech-Arena. Gospodarze, którzy w listopadzie i grudniu znakomicie radzili sobie na własnym obiekcie, przez kwadrans w ogóle nie istnieli. Podczas niego aktywny był Robert Lewandowski, jednak Polakowi brakował celności i zdecydowania. Dobrą grę dortmundczyków uwieńczył gol Kevina Grosskreutza, który wykorzystał podanie Shinjiego Kagawy i złe ustawienie defensywy.

W 28. minucie fantastyczną paradą popisał się Jaroslav Drobny. Gdyby nie ona, Jakub Błaszczykowski zaliczyłby asystę, a Neven Subotić zdobyłby gola. Po chwili do siatki po wrzutce "Kuby" trafił "Lewy", jednak Wolfgang Stark dopatrzył się przewinienia w innym miejscu pola karnego! Supersnajperowi BVB nic nie przeszkodziło już w 37. minucie. Lewandowski oszukał Heiko Westermanna oraz Jeffreya Brumę i ze spokojem pokonał Drobnego.

Po przerwie znów błysnęli biało-czerwoni. Po świetnej akcji Kagawy Lewandowski przepchnął piłkę do Błaszczykowskiego, który precyzyjnie huknął w długi róg! Borussia zupełnie zdominowała zespól Thorstena Finka. W 64. minucie powinno być 4:0, jednak "Lewy" po podaniu Svena Bendera uderzył w sytuacji sam na sam niecelnie. Kolejną bramkę zdobył fenomenalnie grający na oczach Franciszka Smudy "Kuba". 26-latek pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Moritzu Leitnerze.

Piątego gola po koronkowej akcji strzelił Lewandowski, który wymienił piłkę na jeden kontakt z Grosskreutzem i z 6 metrów nie dał żadnych szans bezradnemu Drobnemu. Honor hamburczyków uratował Jose Paolo Guerrero po tyle odważnej co nieudanej interwencji Mitchella Langeraka.

Borussia dzięki zwycięstwu zrównała się w tabeli punktami z Bayernem i Schalke i zajmuje 2. miejsce. "Oczko" mniej od prowadzącego tercetu mają Gladbach.

Hamburger SV - Borussia Dortmund 1:5 (0:2)
0:1 - Grosskreutz 16'
0:2 - Lewandowski 37'
0:3 - Błaszczykowski 58'
0:4 - Błaszczykowski 76' (k.)
0:5 - Lewandowski 83'
1:5 - Guerrero 86'

Hamburger: Drobny - Diekmeier, Bruma, Westermann, Aogo - Kacar (46' Petrić), Rincon - Lam, Tesche, Jansen (65' Sala) - Guerrero.

Borussia: Langerak - Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender (82' Gundogan), Kehl (73' Leitner) - Błaszczykowski, Kagawa (81' Barrios), Grosskreutz - Lewandowski.