Sparingowo: Remis Wisły z FC St. Pauli

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Niedzielny sparing Wisły Kraków z niemieckim II-ligowcem FC St. Pauli zakończył się remisem 2:2. To druga i ostatnia gra kontrolna mistrzów Polski podczas zgrupowania w hiszpańskiej Olivie Novej.

W tym artykule dowiesz się o:

Prowadzenie dla Niemców zdobył w 21. minucie gry strzałem z rzutu wolnego Deniz Naki. Wisła odpowiedziała 10 minut później golem Daniela Bruda, który wykończył akcję przeprowadzoną wespół z Łukaszem Gargułą. W 71. minucie St. Pauli odzyskało prowadzenie za sprawą Petara Sliskovicia, który z bliska dobił do bramki odbitą przez Milana Jovanivicia piłkę, a remis krakowianom zapewnił w ostatniej akcji meczu Marko Jovanović. Serb wykorzystał podanie od Andraża Kirma i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali.

Podobnie jak w pierwszym rozegranym w środę sparingu z Eintrachtem Brunszwik (0:2), trener Wisły Kazimierz Moskal umożliwił grę niemal wszystkim swoim podopiecznym. Na placu zabrakło Sergeia Pareiko, Radosława Sobolewskie (rehabilitacja po kontuzji ścięgna Achillesa), Dudu Bitona (uraz pachwiny) oraz Michaela Lameya i Rafała Boguskiego. W poniedziałek mistrzowie Polski wrócą do Krakowa.

Wisła Kraków - FC St. Pauli 2:2 (1:1)

0:1 - Naki 21' 1:1 - Brud 31' 1:2 - Slisković 71' 2:2 - Jovanović 90' Skład Wisły:

Jovanić - Jaliens (46' Jovanović), Chavez (46' Czekaj), Diaz (46' Bunoza), Paljić (46' Nunez) - Brud (46' Uryga), Jirsak (46' Wilk) - Iliev (46' Szewczyk), Garguła (46' Melikson), Kirm, Genkow (46' Małecki)