Kolejne zwycięstwo Sandecji w sparingu

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Tylmanowej, Sandecja Nowy Sącz zmierzyła się z trzecioligową Limanovią. Po dwóch zwycięstwach odniesionych podczas obozu w Bielsku-Białej, nowosądecka drużyna nie zwalnia tempa i pewnie pokonała kolejnego rywala. Na uwagę zasługuje wysoka w tym roku skuteczność strzelecka podopiecznych Roberta Moskala.

Piotr Wiśniewicz

Przy bardzo niskiej temperaturze, piłkarze stworzyli ciekawe widowisko, prezentując ofensywne nastawienie. Lepiej rozpoczęła Sandecja, gdyż od dziewiątej minuty mogła cieszyć się z prowadzenia. Mocno z około 25 metrów uderzył Lukas Janić, a piłka wpadła do bramki nie dając bramkarzowi żadnych szans. Bardzo aktywny był przebywający na testach w Limanovii Mariusz Mężyk, obecnie zawodnik Kolejarza Stróże, ale jego starania nie były w stanie sforsować sądeckiej defensywy. Po dwudziestu minutach gry, padła druga bramka dla "Biało-Czarnych", a autorem efektownego trafienia ponownie był Janić. Bezpośrednio z rzutu rożnego skierował piłkę do siatki. W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej prezentowała się Sandecja, prowadząc do przerwy 2:0.

Po zmianie stron piłkarze Limanovii ruszyli do odrabiania strat. Ambitnie w szeregach ofensywnych walczył Dawid Basta, ale jego rajdy nie przyniosły zawodnikom Mariana Tajdusia korzyści bramkowej. Swoją wyższość Sądeczanie przypieczętowali w 58. minucie meczu. Po dośrodkowaniu Bartosza Szeligi, interweniować próbował Patryk Banaszkiewicz ale na tyle niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. Wynik do ostatniego gwizdka nie uległ już zmianie. Sandecja mogła wygrać w większych rozmiarach, jednak w kilku sytuacjach zabrakło skuteczności. Bliski ustrzelenia hat-tricka był Janić, natomiast szczęście nie dopisywało testowanemu Słowakowi Erikowi Novosedlakowi.

Sandecja Nowy Sącz - Limanovia Limanowa 3:0 (2:0).
1:0 - Janić 9'
2:0 - Janić 22'
2:1 - Banaszkiewicz (sam.) 58'

Sandecja: Bieszczad (46' Różalski) - Makuch, Fröhlich, Zinyak, Niechciał, Leśniak,  Gawęcki,  Szczepański,  Janič,  Novosedlák, Aleksander, Szeliga, Trochim, Wilk.

Limanovia: Pyskaty -  Podstolak, Garzeł, Kulewicz, Kępa, Skiba, Basta, Orzechowski, Pietrzak, Fałowski, Mężyk, Sotnicki, Banaszkiewicz, Wszołek, Krupa, Ślazyk, Dziadzio, Kiwacki, Wańczyk, Gadzina, Fall.

W sobotę miał odbyć się sparing pomiędzy Sandecją, a słowackim MFK Kosice ale na dzień przed meczem działacze zza południowej granicy z niego zrezygnowali. Jako powód takiej decyzji, władze ekstraklasowego klubu ze Słowacji podały obawę przed zamieszkami kibiców obu drużyn.