Flota pewnie wygrywa w sparingu

Na bocznym boisku Stadionu Ludowego w Sosnowcu świnoujska Flota pewnie pokonała występujące ligę niżej Zagłębie Sosnowiec 4:1. Dla podopiecznych Krzysztofa Pawlaka był to już ostatni mecz kontrolny podczas obozu przygotowawczego

Przy słonecznej i chłodnej aurze w Sosnowcu Flota zmierzyła się z tamtejszym Zagłębiem. Pierwszą bramkę zdobył w 8. minucie Tomasz Ostalczyk, który doskonale wykorzystał podanie byłego zawodnika Zagłębia Krzysztofa Bodzionego. W szykach obronnych gospodarzy przewijało się sporo prostych błędów. Taka gra w defensywie odbiła się na poczynaniach całego zespołu.

W drugiej części spotkania garstka zgromadzonych kibiców mogła obejrzeć więcej bramek i składnych akcji. Jednak większości w wykonaniu świnoujścian. Na 2:0 w 59. minucie podwyższył Kameruńczyk Solomon Mawo, który strzałem po ziemi z ostrego kąta pokonał wychodzącego z bramki Mateusza Wieczorka. Pięć minut później na listę strzelców wpisał się Piotr Zieliński. Nie była to jednak bramka kontaktowa, a samobójcza, która dała już trzybramkowe prowadzenie przyjezdnym. Nie minęło więcej niż pięć minut, a biało-niebiescy prowadzili już 4:0. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Bodziony, lot piłki przedłużył Piotr Kieruzel, a całą akcje celnym strzałem zakończył Daniel Chyła.

W 76. minucie gospodarze sobotniego pojedynku doczekali się trafienie honorowego. Przed polem karnym faulowany został Rafał Jankowski, który chwilę później w odpowiedzi trafił z rzutu wolnego. Piłka powędrowała obok muru i wpadła do bramki zaskoczonego tym obrotem spraw Alana Wesołowskiego. - Jestem zadowolony przynajmniej z tego, że zdobyliśmy bramkę - przyznał po meczu trener Zagłębia Jerzy Wyrobek.

Więcej goli w tym meczu już nie padło, a wynik odzwierciedlał przebieg gry. Flota była zespołem dominującym, a Zagłębie straciło bramki po prostych błędach. W zespole gospodarzy testowani byli m.in. były zawodnik Floty Mateusz Stąporski oraz obrońca z zespołu Młodej Ekstraklasy Podbeskidzia Łukasz Wawrzyniak. Przez pełne 90 minut zagrał również Krzysztof Zaremba, który w najbliższym czasie ma podpisać kontrakt z drugoligowcem.

Po tym meczu Wyspiarze wracają do Świnoujścia, gdzie w środę zmierzą się z Bałtykiem Koszalin. Natomiast Zagłębiacy podejmować będą zespół Górnika Wesoła.

Zagłębie Sosnowiec - Flota Świnoujście 1:4 (0:1) 0:1 - Tomasz Ostalczyk 8' 0:2 - Solomon Mawo 59' 0:3 - Piotr Zieliński 64' (s.) 0:4 - Daniel Chyła 69' 1:4 - Rafał Jankowski 76'

Zagłębie Sosnowiec: Marcin Suchański (46 Mateusz Wieczorek) - 19. Sławomir Jarczyk, 20. Wojciech Białek, 9. Adrian Marek (46, 25. Mateusz Sroka), 2. Łukasz Wawrzyniak - 15. Mateusz Stąporski (62, 6. Mateusz Gleń), 29. Piotr Zieliński, 5. Marcin Lachowski, 14. Arkadiusz Mróz (46, 3. Artur Karpowicz) - 11. Rafał Jankowski, 7. Krzysztof Zaremba. Flota Świnoujście: Alan Wesołowski - 14. Patryk Fryc (46, 21. Bartosz Śpiączka), 5. Ivan Udarević (46, 13. Mateusz Broź), 4. Piotr Kieruzel, 3. Radosław Jasiński (87, 2. Patryk Paczuk) - 19. Tomasz Ostalczyk (46, 9. Christian Nnamani), 8. Marek Niewiada, 15. Krzysztof Bodziony (84, 7. Sebastian Kwiatkowski), 15. Daniel Chyła - 22. Koba Szalamberidze (46, 16. Solomon Mawo), 20. Weselin Marczew (46, 17. Ensar Arifović).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!