KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Czwarty bliźniak w Bełchatowie?

Od dłuższego czasu razem z PGE GKS-em Bełchatów do nowego sezonu przygotowuje się pomocnik Ruchu Radzionków Paweł Giel - brat bliźniak Piotra. Jeżeli transfer dojdzie do skutku, będzie to trzeci piłkarz Cidrów, który zimą zasili kadrę Brunatnych.
Michał Nawrot
Michał Nawrot

- Z zawodników, którzy obecnie przebywają w Turcji, bez kontraktu jest tylko Paweł Giel. Jest to piłkarz, którego obserwowaliśmy od kilku spotkań w Ruchu Radzionków. Mieliśmy go na swojej tzw. liście życzeń. Chcieliśmy, żeby do nas przyszedł. Testowaliśmy go przed okresem przygotowawczym, gdzie pokazał się z bardzo dobrej strony. Spodobał się trenerowi i potwierdził to, co już wcześniej o nim wiedzieliśmy. Teraz pozostaje kwestia dogadania się z Radzionkowem. Mamy już wstępny zarys, jak to ma wyglądać. Indywidualny kontrakt również jest gotowy. Jestem dobrej myśli, że piłkarz po przyjeździe ze zgrupowania podpisze kontrakt - mówi prezes GKS-u Bełchatów Marcin Szymczyk.

Jeżeli Paweł Giel podpisze kontrakt z klubem z Bełchatowa, będzie trzecim piłkarzem z Radzionkowa, który zimą zasili szeregi GKS-u. Wcześniej za kwotę 500 tys. zł. do Brunatnych dołączyli bliźniacy Michał i Mateusz Makowie. Co ciekawe, Paweł Giel to brat bliźniak Piotra Giela - napastnika Ruchu Radzionków, ale w tym wypadku bełchatowianie są zdecydowani tylko na jednego piłkarza z uzdolnionej piłkarsko pary. Ponadto w biało-zielono-czarnych barwach od półtorej roku biega Marcin Żewłakow - brat bliźniak Michała Żewłakowa, środkowego obrońcy Legii Warszawa.

Wyjaśniła się też sprawa innego obrońcy, który miał podpisać kontrakt z GKS-em. Mowa tutaj o Kamilu Słabym, wychowanku Sandecji Nowy Sącz. Na przeszkodzie w podpisaniu kontraktu stanęły... pieniądze. - Jeżeli chodzi o Kamila to powstały
pewne rozbieżności co do ekwiwalentu za wyszkolenie. Inną kwotę wyliczyli menadżerowie piłkarza, inną Sandecja. Ta sprawa toczyłaby się jeszcze przez jakiś czas a nam w tej chwili potrzeba spokoju i codziennej pracy a nie zamieszania. Uznaliśmy, że lepiej będzie teraz zrezygnować. Być może temat sam wyjaśni się w najbliższym czasie i do tematu Kamila wrócimy latem - mówi sternik GKS-u.

Nieoficjalnie wiadomo, że Paweł Giel będzie ostatnim transferem do klubu. Włodarze GKS-u starają się rozwiązać kontrakt z Maciejem Mysiakiem, który ma mieć oferty z Pogoni Szczecin i Korony Kielce.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×