Bundesliga: Lewandowski był najsłabszy z Polaków. Straci miejsce w składzie?

Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski spisali się dobrze w piątkowym meczu z Norymbergą, ale nie byli najlepszymi piłkarzami Borussii Dortmund. Rozczarował za to Robert Lewandowski, który tak jak tydzień temu marnował dogodne okazje strzeleckie.

Konrad Kostorz

Łukasz Piszczek po kilku meczach, w których niczym się nie wyróżnił, tym razem miał swój udział w wygranej BVB. Zaliczył asystę przy golu na 1:0 Sebastiana Kehla. Jak został oceniony? "Na początku zagrywał nieco zbyt pochopnie i niedokładnie. Później jednak rządził i dzielił na prawej flance" - skomentowano 90 minut obrońcy. Trzeba dodać, że Piszczek miał spośród Borussen najtrudniejsze zadanie - musiał radzić sobie z najlepszym w szeregach Norymbergi Adamem Hlouskiem. Oby równie skutecznie grał przeciwko Czechowi na EURO 2012.

Jakub Błaszczykowski nie zaliczył ani asysty, ani nie zdobył gola, co udawało mu się w dwóch pierwszych kolejkach rundy rewanżowej. "Nie nawiązał do wspaniałych meczów z ostatnich tygodni. Biegał i biegał, ale nie potrafił zrobić różnicy. Ostatecznie jego występ był blady" - podsumowali 88-minutowe poczynania "Kuby" dziennikarze RevierSport. Kapitan polskiej kadry lepiej wypadł w oczach Der Westen: "Cały czas był aktywny i należał do najlepszych graczy w ofensywie obok Kagawy".

Robert Lewandowski zaprzepaścił co najmniej dwie bardzo dobre okazje. Za to jego konkurent Lucas Barrios potrzebował zaledwie 9 minut, by wpisać się na listę strzelców. Nie można wykluczyć, że we wtorek w DFB-Pokal Juergen Klopp od 1. minuty postawi na rozkręcającego się Paragwajczyka. "Lewy" chętnie rozgrywa piłkę i pokazuje się do gry, ale ewidentnie brakuje mu skuteczności z rundy jesiennej. "Po prostu musiał strzelić gola na 1:0, a jednak tego nie zrobił. To jego pierwszy mecz przeciwko FCN, w którym nie trafił siatki" - skrytykowano polskiego snajpera.

Oceny polskich piłkarzy kolejny od RevierSport, Bildu i Der Westen ("1" - klasa światowa, "6" - poniżej krytyki):