Zagłębie Lubin w sparingach prawie zawsze wygrywało

Osiem sparingów rozegrało KGHM Zagłębie Lubin. Aż sześć z nich Miedziowi wygrali, żaden z nich nie zakończył się remisem. Czy to dobry prognostyk dla ostatniej drużyny T-Mobile Ekstraklasy?

Bartosz Zimkowski

Najlepszym strzelcem okazał się Szymon Pawłowski, który jesienią strasznie rozczarował. Reprezentant Polski trzykrotnie pokonywał bramkarza rywali - w tym raz z rzutu karnego. Pawłowski z pewnością jak najlepiej chciał przygotować się do rundy wiosennej, ponieważ od jego dyspozycji sporo będzie zależało czy Zagłębie utrzyma się, ale może się ona przełożyć na powołanie na mistrzostwa Europy.

Tylko jednego gola zdobył Darvydas Sernas. Litwin, podobnie jak Pawłowski, mocno rozczarował jesienią. Teraz także nie błyszczał skutecznością i dopiero w ostatnim sparingu przed ligą trafił do siatki rywali. Zagłębie nieźle grało za to w obronie, ponieważ straciło w sumie tylko pięć goli w ośmiu meczach. W poprzednich miesiącach linia defensywna była najsłabszą formacją, a Miedziowi tracili bramki w dziecinny sposób. Zimą Pavel Hapal wzmocnił drużynę nowymi defensorami i jak widać - przyniosło to efekt.

Sernas strzelił tylko jedną bramkę Sernas strzelił tylko jedną bramkę

Na środku obrony pewne miejsce ma Adam Banaś, który na dodatek został kapitanem zespołu. Drugim nowym nabytkiem jest Paweł Widanow i on również powinien grać od pierwszej minuty. W pomocy znajdzie się miejsce dla Jirziego Birka oraz Ivana Hodura.

W sparingowych meczach Zagłębie przegrało tylko z Lechem Poznań oraz z Beroe Stara Zagora. W pierwszym spotkaniu po zimowej przerwie Miedziowi zmierzą się z Wisłą Kraków.

Sparingi KGHM Zagłębia Lubin:

1. KGHM Zagłębie Lubin - Warta Poznań 1:0 (Pawłowski 84')
2. KGHM Zagłębie Lubin - KS Polkowice 2:0 (Rakowski 9', Sloboda 31')
3. KGHM Zagłębie Lubin - MKS Kluczbork 1:0 (Lira 44')
4. [b]KGHM Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:2
[/b]5. KGHM Zagłębie Lubin - Beroe Stara Zagora 0:1[b]6. [b]KGHM Zagłębie Lubin - PFK Oleksandria 3:1 (Małkowski 26', Rymaniak 79', Szczepaniak 90')
[/b][/b]7.[b] [b]KGHM Zagłębie Lubin - FK Senica 3:1 (Pawłowski 58' (k.), 66', Hodur 84')
[/b][/b]8.[b] K[b]GHM Zagłębie Lubin - GKS Katowice 1:0 (Sernas 4')