Ruch pokonał w sparingu Sandecję

Kilkanaście godzin po ligowym meczu z Lechem Poznań piłkarze Ruchu rozegrali grę kontrolną. Rywalem chorzowian była przygotowująca się do rozgrywek pierwszej ligi Sandecja Nowy Sącz.

Michał Piegza

W piątkowy wieczór Ruch pokonał w ekstraklasie Lecha Poznań 2:1. Kilkanaście godzin później dla graczy Niebieskich, którzy mało grali w dwóch pierwszych wiosennych spotkaniach, zorganizowano grę kontrolną z pierwszoligową Sandecję Nowy Sącz. - To będzie mecz wyrównawczy - informował w środę Waldemar Fornalik.

Pojedynek zakończył się wygraną Ruchu 2:1. Niebiescy objęli prowadzenie w 26. minucie, gdy do bramki trafił młody Kamil Włodyka. Piłkę na głowę pomocnikowi precyzyjnie dośrodkował Andrzej Niedzielan. Dziewięć minut później było już 2:0. Rzut karny pewnie wykorzystał Paweł Abbott. Jedenastka podyktowana została za zagranie ręką. Tuż przed przerwą kontaktowego gola dla Sandecji zdobył Piotr Kosiorowski.

W zespole Niebieskich przez dziewięćdziesiąt minut występował Andrzej Niedzielan. Być może napastnik znajdzie się w szerokiej osiemnastce na następny ligowy pojedynek z Jagiellonią w Białymstoku. – Muszę wciąż pracować nad jakością gry. Szczególnie w pierwszej połowie wszystko wyglądało bardzo obiecująco. Od trenera zależy kiedy będę brany pod uwagę przy ustalaniu składu. Na razie koledzy prezentują się bardzo dobrze. Pozostaje mi czekać na swoją szansę - stwierdził Niedzielan. - Część zawodników, którzy są w kadrze ostatni mecz grała dwa tygodnie temu w Turcji. Celem meczu było wyrównanie obciążeń treningowych. Ważne, że Sandecja postawiła nam trudne warunki – podsumował trener Fornalik.

W spotkaniu w zespole Niebieskich testowany był obrońca Resovii Kacper Horodeński.

Ruch Chorzów - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (2:1)
1:0 - Włodyka 26'
2:0 - Abbott (k.) 35'
2:1 - Kosiorowski 45'

Ruch Chorzów: Perdijić (70' Matras) - Lewczuk, Lewiński, Burliga (46' Kołodziejski), Josl - Smektała, Starzyński, Grzelak, Włodyka (46' Horodeński) - Abbott (46' Stanisławski), Niedzielan.

Sandecja Nowy Sącz: Różalski - Makuch (46' Fechner), Frohlich, Midzierski, Woźniak - Majkowski, Szczepański (46' Trochim), Petran, Kosiorowski - Gawęcki, Aleksander.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.