Polacy w ligach zagranicznych - raport

Spośród polskich piłkarzy grających w ligach zagranicznych bramki zdobył Robert Lewandowski (Borussia Dortmund). Na wszystkich boiskach ujrzeliśmy 30 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Robert Lewandowski zdobył dwa gole w meczu z Hannover 96 3:1 (1:0). Polski napastnik grał do 77. minuty, kiedy zmienił go Lucas Barrios. Były zawodnik Lecha Poznań trafił w 27. oraz 54. minucie spotkania. Dla reprezentanta Polski było to piętnaste i szesnaste trafienie ligowe w obecnym sezonie. Przy pierwszej bramce polskiego napastnika asystę zaliczył Łukasz Piszczek, a przy drugim trafieniu dobrze dogrywał Jakub Błaszczykowski. Kapitan reprezentacji Polski asystował też przy ostatnim golu, którego strzelił Ivan Perisić. Obaj polscy asystenci z Borussii Dortmund rozegrali cały mecz. Poza kadrą meczową gości znalazł się inny Polak - Artur Sobiech.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu ligowym z Tottenhamem (5:2)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Tottenhamem (5:2)

The Championship
Tomasz Cywka (Reading) - poza kadrą w meczu ligowym z Middlesbrough (2:0)
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - poza kadrą w meczu ligowym z Birmingham City (2:1)
Bartosz Białkowski (Southampton) - poza kadrą w meczu ligowym z Watford (3:0)
Tomasz Kuszczak (FC Watford) - 90 minut w meczu ligowym z Southampton (0:3)

League One
Artur Krysiak (Exeter City) - 90 minut w meczu ligowym z Huddersfield Town (0:2)

Belgia

Jupiter League

Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht) - 90 minut w meczu ligowym z Lierse SK (0:0)

Cypr

Protathlima A' Kategorias
Adam Stachowiak (AS Anorthossis Ammochostou) - rezerwowy w meczu ligowym z Ermisem (1:0)
Łukasz Sosin (Aris Limassol) - rezerwowy w meczu ligowym z AEK Larnaka (0:1)
Paweł Kapsa (AS Alki Larnaka) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Olympiakosem (3:2)

Czechy

1. Gambrinus liga
Dawid Pietrzkiewicz (FC Banik Ostrawa) - 90 minut w meczu ligowym z FK Jablonec nad Nisou 97 (2:2)
Łukasz Zejdler (FC Banik Ostrawa) - poza kadrą w meczu ligowym z FK Jablonec nad Nisou 97 (2:2)
Mateusz Słodowy (FK Viktoria Zizkov) - występ od 73. minuty w meczu ligowym z FK Mlada Boleslav (1:2)

Francja

Ligue 1
Ludovic Obraniak (Girondins de Bordeaux) - 90 minut w meczu ligowym z Montpellier HSC (0:1)
Ireneusz Jeleń (LOSC Lille Metropole) - występ od 73. minuty w meczu ligowym z Stade Rennes (1:1)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Saint Etienne (0:0)
Damian Perquis (Sochaux) - 90 minut w meczu ligowym z Toulouse (0:2)

Ligue 2

Grzegorz Krychowiak (Football Club de Nantes Atlantique) - 90 minut w meczu ligowym z Clermont Foot (0:0)

Grecja

Alpha Ethniki
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - rezerwowy w meczu ligowym z OFI Heraklion (1:1)

Holandia

Eredivisie
Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) - rezerwowy w meczu ligowym z Feyenoordem (3:2)
Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z De Graafschap (0:2)
Mikołaj Lebedyński (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z De Graafschap (0:2)
Paweł Kieszek (Roda JC Kerkrade) - pauzował w meczu ligowym z De Graafschap (0:2)
Euzebiusz Smolarek (ADO Den Haag) - występ od 69. minuty w meczu ligowym z NAC Breda (0:4)

Eerste divisie

Michał Janota (Go Ahead Eagles) - występ od 77. minuty w meczu ligowym z Oss (7:2)
Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - rezerwowy w meczu ligowym z Spartą Rotterdam (1:2)

Niemcy

Bundesliga
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - 90 minut i dwie asysty w meczu ligowym z Hannoverem (3:1)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut i asysta w meczu ligowym z Hannoverem (3:1)
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - występ do 77. minuty i dwie bramki w meczu ligowym z Hannoverem (3:1)
Sławomir Peszko (FC Koeln) - z powodu urazu nie wystąpił w meczu ligowym z Bayerem (0:2)
Mateusz Klich (VfL Wolfsburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Hoffenheim (1:2)
Sebastian Boenisch (Werder Brema) - uraz uniemożliwił mu występ w meczu ligowym z Norymbergą (0:1)
Eugen Polański (1.FSV Mainz 05) - występ do 84. minuty w meczu ligowym z Kaiserslautern (4:0)
Artur Sobiech (Hannover 96) - poza kadrą w meczu ligowym z Borussią Dortmund (1:3)
Jakub Świerczok (1. FC Kaiserslautern) - poza kadrą w meczu ligowym z Mainz (0:4)
Ariel Borysiuk (1. FC Kaiserlautern) - 90 minut w meczu ligowym z Mainz (0:4)

2. Bundesliga
Marcus Piossek (Karlsruher SC) - poza kadrą w meczu ligowym z FSV Frankfurt (1:2)
Sebastian Tyrała (SpVgg Greuther Fürth) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z VfL Bochum (6:2)
Martin Kobylański (Energie Cottbus) - rezerwowy w meczu ligowym z Erzgebirge Aue (2:0)
Tomasz Zahorski (MSV 02 Duisburg) - występ od 63. minuty w meczu ligowym z Dynamo Drezno (0:2)

Szkocja

Scottish Premier League
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Motherwell (1:0)
Paweł Brożek (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Motherwell (1:0)
Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - poza kadrą w meczu ligowym z Dundee United (0:2)

Turcja

Super Lig
Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulubu) - uraz uniemożliwił mu występ w meczu ligowym z Mersin Idmanyurdu (2:3)
Piotr Brożek (Trabzonspor Kulubu) - poza kadrą w meczu ligowym z Mersin Idmanyurdu (2:3)
Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulubu) - występ od 75. minuty i asysta w meczu ligowym z Mersin Idmanyurdu (2:3)
Kamil Grosicki (Sivasspor Kulubu) - występ do 89. minuty i asysta w meczu ligowym z Genclerbirligi SK (3:3)
Marcin Kuś (Istanbul Buyuksehir) - 90 minut w meczu ligowym z Antalyasporem (4:0)

Bank Asya 1. Liga
Marcin Robak (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Kartalsporem (2:3)
Mariusz Pawełek (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Kartalsporem (2:3)

Walia

Welsh Premier League
Krzysztof Nalborski (Aberystwyth Town) - 90 minut w ćwierćfinale Pucharu Walii z Cefn Druids (0:1)

Włochy

Serie A
Artur Boruc (Fiorentina) - 90 minut w meczu ligowym z Lazio Rzym (0:1)

Serie B
Bartosz Salamon (Brescia Calcio) - występ do 71. minuty w meczu ligowym z Torino (1:0)
Kamil Glik (Torino Calcio) - 90 minut w meczu ligowym z Brescią (0:1)

Łącznie minut: 2231 minut