Bundesliga: Koncertowa gra Bayernu i triumf 7:1! Zwycięstwa Peszki i Polanskiego (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Bayern na własnym terenie prezentuje się fantastycznie. W sobotę z Monachium z bagażem 7 goli wyjechały Wieśniaki. Zaskakującej porażki w Wolfsburgu doznał Bayer. Znów zawiedli Gladbach, a w meczu z Norymbergą czerwoną kartkę dostał Lukas Podolski.

Bawarczycy rozpoczęli pojedynek z Wieśniakami nietypowo z Davidem Alabą jako bocznym obrońcą, ale nie przeszkodziło im to w odniesieniu wysokiego zwycięstwa. Fenomenalnie spisało się trio Franck Ribery - Arjen Robben - Mario Gomez. Francuz popisał się trzema asystami i strzelił na 7:0, Holender zdobył dwie bramki i dołożył asystę, a Niemiec został autorem hat-tricka (dwa trafienia po uderzeniach głową) i ma już na koncie 21 goli w tym sezonie. Kłopot w tym, że "Super Mario" wiosną trafia tylko na Allianz Arena w meczach, które Bayern wysoko wygrywa, a na wyjazdach razi nieskutecznością... Warto odnotować powrót do gry po poważnej kontuzji Bastiana Schweinsteigera, który pojawił się na murawie w 62. minucie.

Interesujące spotkanie odbyło się w Wolfsburgu, gdzie zawitali Aptekarze po klęsce 1:7 w Barcelonie. Goście rozpoczęli bardzo udanie, bo po akcji Simona Rolfesa i Andre Schuerrle do bramki trafił Stefan Kiessling. Z czasem do głosu doszli gospodarze, którzy wyrównali, gdy Patrick Helmes wykorzystał głową wrzutkę Makoto Hasebe. Tuż przed przerwą po zagraniu Felipe Lopesa i przedłużeniu Mario Mandzukicia na 2:1 trafił Ashkan Dejagah, a po zmianie stron zadanie drużynie Felixa Magatha ułatwił, próbując przeciąć zagranie Dejagaha, Michal Kadlec. Warto dodać, że w 92. minucie idealną okazję do doprowadzenia do wyniku 3:3 zmarnował Karim Bellarabi. Dzięki wygranej Wolfsburg wciąż może mieć nadzieje na udział w europejskich pucharach.

6 meczów i 6 goli - to bilans Mohameda Zidana w Mainz. Egipcjanin w każdym spotkaniu zdobywa bramkę. Nie inaczej było tym razem - Zidan przymierzył z rzutu wolnego z boku pola karnego. Zwycięstwo drużyny Thomasa Tuchela nie powinno dziwić, choć Norymberga miała na koncie 3 wygrane z rzędu. 82 minuty w środku pola rozegrał Eugen Polanski. W wyjściowym składzie Kolonii znalazł się Sławomir Peszko i w 17. minucie został ukarany żółtą kartką za faul na Christianie Lellu, by zostać zmienionym 8 minut przed końcem. Wielkie emocje zaczęły się po przerwie przy prowadzeniu 1:0 gospodarzy (gol Christiana Clemensa po podaniu Miso Brecko. Najpierw za brutalny faul z murawy wyleciał wprowadzony chwilę wcześniej Mato Jajalo, a w 76. minucie za kłótnie i przepychanki czerwone kartki ujrzeli Lewan Kobiaszwili oraz Lukas Podolski. Ostatecznie drużyna Stale Solbakkena dowiozła prowadzenie do ostatniego gwizdka i zgarnęła bezcenne 3 "oczka".

Kompletnie bez formy są Gladbach, którzy nie zdołali pokonać u siebie Freiburga, a jeszcze kilka tygodni temu rozbijali w pył Bayern i Schalke. W sobotę na Borussia-Park lepsze okazje stwarzali goście, a zespół Luciena Favre'a dopiero w 70. minucie był bliski strzelenia gola za sprawą Igora de Camargo. W końcówce gol dla Die Fohlen wisiał w powietrzu, ale Oliver Baumann nie dał się pokonać. TABELA BUNDESLIGI ->>> Wyniki sobotnich spotkań 25. kolejki Bundesligi: VfB Wolfsburg - Bayer Leverkusen 3:2 (2:1)

0:1 - Kiessling 3' 1:1 - Helmes 33' 2:1 - Dejagah 45' 3:1 - Kadlec 61 (sam.) 3:2 - Deridyok 90+1'

FSV Mainz 05 - FC Nuernberg 2:1 (2:0) 1:0 - N. Mueller 2' 2:0 - Zidan 22' 2:1 - Didavi 64'

Czerwona kartka: Szalai /84'/ (za drugą żółtą).

Borussia Moenchengladbach - SC Freiburg 0:0

Bayern Monachium - 1899 Hoffenheim 7:1 (5:0) 1:0 - Gomez 5' 2:0 - Robben 12' (k.) 3:0 - Kroos 19' 4:0 - Robben 29' 5:0 - Gomez 35' 6:0 - Gomez 48' 7:0 - Ribery 58' 7:1 - Gustavo 85' (sam.)

FC Koeln - Hertha Berlin 1:0 (1:0) 1:0 - Clemens 35'

Czerwone kartki: Jajalo /66'/, Podolski /76'/ (Koeln) oraz Kobiaszwili /76' za drugą żółtą/ (Hertha).