Polacy w ligach zagranicznych - raport

Spośród polskich piłkarzy grających w ligach zagranicznych bramki zdobyli: Marcin Robak (Konyaspor) oraz Tomasz Nowak (FK Homel). Na wszystkich boiskach ujrzeliśmy 33 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Marcin Robak strzelił bramkę z rzutu karnego w meczu z Caykur Rizespor Kulubu 1:3 (1:1). Polak rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 15. minucie. Dla byłego zawodnika Widzewa Łódź było to siódme trafienie ligowe w tym sezonie. W bramce gospodarzy 90 minut rozegrał Mariusz Pawełek.

Tomasz Nowak zdobył bramkę w ćwierćfinale Pucharu Białorusi z Dinamem Brześć 2:1 (0:0). Polak rozegrał pełne 90 minut, wpisując się na listę strzelców w 66. minucie. Dla nowego nabytku FK Homel był to debiutancki gol w barwach nowego zespołu.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

The Championship
Tomasz Cywka (Reading) - poza kadrą w meczu ligowym z Barnsley (4:0)Bartosz Białkowski (Southampton) - poza kadrą w meczu ligowym z Millwall (3:2)Tomasz Kuszczak (FC Watford) - 90 minut w meczu ligowym z Coventry City (0:0)

League One
Artur Krysiak (Exeter City) - 90 minut w meczu ligowym z Preston North End (1:2)

Belgia

Jupiler League
Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht) - 90 minut w meczu ligowym z Sint Truidense VV (2:2)

Białoruś

Wyszejszaja liha
Tomasz Nowak (FK Homel) - 90 minut i bramka w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Białorusi z Dinamem Brześć (2:1)

Cypr

Protathlima A' Kategorias
Łukasz Sosin (Aris Limassol) - 90 minut w meczu ligowym z Ethnikosem Achna (1:4)
Paweł Kapsa (AS Alki Larnaka) - 90 minut w meczu z Nea Salamis (0:1)
Adam Stachowiak (Anorthosis Famagusta) - rezerwowy w meczu ligowym z Olympiakosem (2:1)

Czechy

1. Gambrinus liga
Mateusz Słodowy (FK Viktoria Zizkov) - 90 minut w meczu ligowym z FK Teplice (0:0)
Dawid Pietrzkiewicz (FC Banik Ostrawa) - 90 minut w meczu ligowym z Spartą Praga (0:2)
Łukasz Zejdler (FC Banik Ostrawa) - poza kadrą w meczu ligowym z Spartą Praga (0:2)

Francja

Ligue 1
Ludovic Obraniak (Girondins de Bordeaux) - poza kadrą w meczu ligowym z AC Ajaccio (1:1)
Ireneusz Jeleń (LOSC Lille Metropole) - poza kadrą w meczu ligowym z Valenciennes (4:0)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Evian TG (0:2)
Damian Perquis (Sochaux) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z Niceą (2:0)

Ligue 2
Grzegorz Krychowiak (Football Club de Nantes Atlantique) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z US Boulogne (3:3)

Grecja

Alpha Ethniki
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - występ od 75. minuty w meczu ligowym z Asterasem Tripolis (1:1)
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - rezerwowy w meczu ligowym z Panaitolikosem (1:1)
Michał Stasiak (AO Xanthi) - poza kadrą w meczu ligowym z PAS Giannina (1:2)

Holandia

Eredivisie
Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) - 90 minut w meczu ligowym z SC Heerenveen (5:1)
Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z SBV Excelsior (1:2)
Mikołaj Lebedyński (Roda JC Kerkrade) - poza kadrą w meczu ligowym z SBV Excelsior (1:2)
Paweł Kieszek (Roda JC Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z SBV Excelsior (1:2)
Adrian Lis (Roda JC Kerkrade) - poza kadrą w meczu ligowym z SBV Excelsior (1:2)
Euzebiusz Smolarek (ADO Den Haag) - rezerwowy w meczu ligowym z Ajaxem (0:2)

Eerste divisie
Michał Janota (Go Ahead Eagles) - rezerwowy w meczu ligowym z Willem II (1:3)
Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - występ od 87. minuty w meczu ligowym z Go Ahead Eagles (3:1)

Niemcy

Bundesliga
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - występ do 90. minuty w meczu ligowym z Werderem Brema (1:0)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Werderem Brema (1:0)
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Werderem Brema (1:0)
Sławomir Peszko (FC Koeln) - występ do 73. minuty w meczu ligowym z Hannoverem (1:4)
Mateusz Klich (VfL Wolfsburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Norymbergą (3:1)
Sebastian Boenisch (Werder Brema) - rezerwowy w meczu ligowym z Borussią Dortmund (0:1)
Eugen Polański (1.FSV Mainz 05) - występ do 57. minuty w meczu ligowym z Augsburgiem (1:2)
Artur Sobiech (Hannover 96) - poza kadrą w meczu ligowym z Koeln (4:1)
Jakub Świerczok (1. FC Kaiserslautern) - występ od 62. minuty w meczu ligowym z Schalke 04 (1:4)
Ariel Borysiuk (1. FC Kaiserlautern) - 90 minut w meczu ligowym z Schalke 04 (1:4)

2. Bundesliga
Sebastian Tyrała (SpVgg Greuther Furth) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z TSV 1860 Monachium (4:1)
Tomasz Zahorski (MSV 02 Duisburg) - poza kadrą w meczu ligowym z VfL Bochum (2:1)

Rosja

Priemjer-Liga
Piotr Polczak (Terek Grozny) - poza kadrą w meczu ligowym z Rostovem (1:0)
Marcin Komorowski (Terek Grozny) - 90 minut w meczu ligowym z Rostovem (1:0)
Maciej Rybus (Terek Grozny) - występ do 90. minuty w meczu ligowym z Rostovem (1:0)

Rumunia

I liga
Łukasz Szukała (Universitatea Cluj) - 90 minut w meczu ligowym z SC FC Petrolul Ploiesti (2:2)

Szkocja

Scottish Premier League (SPL)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w finale Pucharu Ligi z Kilmarnock (0:1)
Paweł Brożek (Celtic Glasgow) - poza kadrą w finale Pucharu Ligi z Kilmarnock (0:1)
Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - uraz uniemożliwił mu występ w meczu ligowym z Hibernian (2:0)

Turcja

Super Lig
Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulubu) - uraz uniemożliwił mu występ w meczu ligowym z Genclerbirligi SK (1:1)
Piotr Brożek (Trabzonspor Kulubu) - poza kadrą w meczu ligowym z Genclerbirligi SK (1:1)
Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulubu) - występ do 68. minuty w meczu ligowym z Genclerbirligi SK (1:1)
Kamil Grosicki (Sivasspor Kulubu) - występ do 45. minuty w meczu ligowym z Ordusporem (1:1)
Marcin Kuś (Istanbul Buyuksehir) - 90 minut w meczu ligowym z Mersin İdmanyurdu (0:2)

Bank Asya 1. Liga
Marcin Robak (Konyaspor) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Caykur Rizesporem (1:3)
Mariusz Pawełek (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Caykur Rizesporem (1:3)

Ukraina

Premier-liha
Wojciech Szymanek (Czornomorec Odessa) - występ od 85. minuty w meczu ligowym z Szachtarem Donieck (0:4)

Wyspy Owcze

Superpuchar Wysp Owczych
Łukasz Cieślewicz (B36 Torshavn) - 90 minut w meczu finałowym z EB/Streymur (1:2)

Włochy

Serie A
Artur Boruc (Fiorentina) - 90 minut w meczu ligowym z Juventusem (0:5)

Serie B
Kamil Glik (Torino Calcio) - 90 minut w meczu ligowym z Juve Stabia (1:1)
Błażej Augustyn (Vicenza Calcio) - poza kadrą w meczu ligowym z Hellas Verona (0:2)